Президент України підписав закон, який визначає вік стaтeвoгo повноліття

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації».

 

Законом передбачені зміни до статті 155 КК України. Відтак, кримінальна відповідальність передбачена за добровільні статеві зносини, вчинені повнолітньою особою з особою, яка не досягла 16-річного віку. Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини. Також не виникає потреби в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи. Це суттєво полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину.

 

Крім того, використання запропонованого у Законі вікового критерію та відмова від вживання терміна «статева зрілість» різко знизить ймовірність об’єктивного ставлення у провину. Оскільки суб’єктивна сторона цього складу злочину вимагає від винного усвідомлення, що потерпіла особа не досягла статевої зрілості. Водночас, фізіологічний (статевий) розвиток є індивідуальним і встановлення факту недосягнення потерпілою особою статевої зрілості не рідко вимагає спеціальних знань, а в окремих випадках є неможливим без проведення відповідної експертизи. Повдіомляє прес-служба Президента України Петра Порошенка.

 

підготувала Людмила Маліброда

Попередня стаття

На Тернопільщині з автомийки викрали апарат «Kаrcher»

Наступна стаття

На Бучаччині водій “євроблях” намагався приховати причетність до ДТП

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.