“Хочуть лише землі” – мешканці Білої проти об’єднання з Тернополем (Відео)


 

Самостійність чи патронат  Тернополя. У Білій мешканці приймали історичне для громади рішення –  працювати на розвиток самостійно, чи стати частинкою обласного центру.  Люди переконані, здатні самоорганізуватися і разом з навколишніми селами збудувати потужну ОТГ. Але з такою рішучістю згідні не всі. Чимало жителів Білої працюють в Тернополі, тож вважають, що з містом – буде легше.

 

До місцевого клубу сходяться мешканці, де вирішуватимуть: бути з селом чи з Тернополем. Голова сільради Надія Мотика розповідає, що жителі виявили бажання створити Білецьку громаду, тому збирають громадські слухання.

 

Населення Білої за самостійність. Кажуть, село перспективне, тож зможуть створити потужну громаду.

 

– Біла у районі займає важливе місце, село багаточисельне, є багато підприємців, вигідне транспортне сполучення, у Білецької територіальної громади є усі шанси стати успішною, – каже мешканець села Біла Богдан Палуб’як.

 

У хороші перспективи Білецької громади вірить більшість білівчан, каже місцева Марія Проць. Бо Тернопіль, каже мешканець Білої Володимир, хоче лише їхньої землі.

 

Що Тернопіль дасть селу Біла приїхали розповісти представники Тернопільської міськради.

 

– Ми пропонуємо те, що пропонували два роки тому, ми повністю залишаємо кошти в громаді, які зароблятимуть. А на розвиток села ми тоді давали один мільйон, зараз готові виділити два мільйони, – каже начальник управління стратегічного розвитку Тернопільської міськради Юрій Дейнека.

 

Пропозиції міста жителі  Білої сприйняли критично. Безліч питань посипалось  в адресу управлінців. Мешканці не вірять у благі наміри тернопільської влади.

 

Припинити шум і галас на громадських обговореннях змогла лічильна комісія. Опрацювавши всі за і проти, – оголосили результати.

 

– Депутати ходили по всіх округах і люди в письмовій формі голосували за об’єднання з  Тернополем або за Білецьку територіальну об’єднану громадe. До Тернополя висловили бажання приєднатися 149 жителів нашого села,а за те, щоб проживати в Білецькій громаді 1371 людина, – голова лічильної комісії Оксана Бачун.

 

До Білецької громади бажають приєднатися й інші навколишні села Великий Глибочок, Чистилів, Ігровиця, Івачів та Плотича. Ці села також проти пропозиції Тернополя.

 

Долю села мають вирішити ще одні громадські обговорення. Створення Білецької громади розглянуть до кінця квітня. А далі готуватимуться до виборів.

 

Журналіст Наталя КОЛОДІЙ, оператор Олег РУЖЕВСЬКИЙ

 

Попередня стаття

Тернополян запрошують у підземелля на екскурсію музеєм

Наступна стаття

Арешт за крадіжку авто не завадив кременчанину поцупити мопед

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.