Хочете здати кров? Як це зробити без шкоди для здоров’я

Всесвітній день донора – чудова нагода здійснити перший крок, аби розпочати цю благородну справу. Чи знали Ви, що тільки 4-6% людей здають кров? Чи відомо Вам, скільки її беруть у донора і, на що саме?

 

Отож, здорової людини, яка вирішила стати донором, беруть приблизно 450-500 мл крові, включаючи зразки. Кров перевіряють на ВІЛ, гепатит В та С, Т-лімфотропних вірус людини і сифіліс. Всі аналізи робляться автоматично, щоб переконатися в безпеці крові.

 

Якщо ви відвідували країни, де багато випадків захворювання малярією і трипоносамозом, то у вас також візьмуть аналіз на захворювання, що передаються через кров. Якщо ви заражені, то вам про це повідомлять.

 

Кров може здавати будь-яка людина в хорошій формі, з гарним самопочуттям, старше 17 років, за відсутності протипоказів: вагітність, вага менше 50 кг, наявність татуювань і пірсингу, хворів жовтяницею за останні півроку і подорожував у країни, де розвинена малярія останні 6 місяців.

 

Проте в Національній Службі Крові складають список країн, де є ризик тих або інших захворювань. Наприклад, якщо ви були в США у вересні, то вас попросять прийти через 28 днів, так як вірус Західного Нілу загострюється в період з травня по листопад. Новим донорам повинно бути менше 65 років. Також кров треба здавати один раз кожні 16 тижнів.

 

В основному кров використовують для переливання хворим анемією, для тих, хто втратив багато крові під час операцій, для лікування пацієнтів із захворюваннями крові.

 

Чому деякі люди падають в непритомність після здачі крові і чому так важливий вага донора? Спеціалісти зазначають, що в середньому людина може втрачати до 15% свого об’єму крові, не втрачаючи свідомості. У нашому організмі міститься від 5 до 6 літрів крові, залежно від ваги. Якщо у вас мало ваги, то ви можете втратити свідомість, тому необхідно, щоб донор важив хоча б 50 кг. Втрата свідомості – це психологічний процес. Перед здачею крові потрібно заздалегідь поїсти, вам також запропонують напій, що допоможе підтримувати рівень тиску, коли у вас будуть брати кров.

 

Якщо Ви приймаєте медичні препарати, навіть якщо це незначна їх кількість, Ви всерівно повинні повідомити лікареві, що саме ви приймаєте. Деякі болезаспокійливі препарати можуть привести до згортання крові, тому їх прийом треба припинити за 7 днів до здачі крові. Якщо ви приймаєте препарати при діабеті або підвищеному тиску, ви можете здавати кров, якщо ви не змінювали дозу протягом 4 тижнів. При прийомі антибіотиків потрібно приходити на здачу крові через тиждень після завершення прийому.

 

Відібрана кров може зберігатися 35 днів у холодильнику при температурі 4°C. Деякі дуже рідкісні групи крові потрібно заморожувати, щоб вони довше зберігалися. Кожен день потрібно 7000 донорів, щоб допомогти всім нужденним.

 

Чи пропонують все ще на станціях переливання крові чай і печиво? – Так.

 

Варто зазначити, що крім усього перерахованого вище, забороняється здавати кров людям, які перехворіли на сифіліс, Т-лимфотропним вірусом, гепатитом B або С; якщо ви чоловік і мали статевий зв’язок з іншим чоловіком, навіть використовуючи презерватив, а також тим, хто займався проституцією та приймали наркотики.

 

Джерело: Діагноз

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.