П’ятниця, 13-е: “день відьом”, прикмети і забобони (Відео+18)

Сьогодні – один з найбільш містичних і оточених забобонами днів у році – п’ятниця, 13-е або, як його ще називають, “день відьом”. У цьому році цей день стане по-справжньому особливим, так як на нас чекає ще й унікальне природне явище – сонячне затемнення.

 

Прийнято вважати, що в цей день слід бути особливо обережним, адже людину підстерігають невдачі і неприємності. Вірити чи не вірити забобонам, що оточує цю дату, – особиста справа кожного. Ми розповімо, чому цей день в народі традиційно вважається поганим.

 

Чому п’ятниця, 13-е – поганий день? Деякі дослідники вважають, що це марновірство бере початок з часів Середньовіччя і пов’язане з прокляттям тамплієрів. Тамплієри, або Бідні Лицарі Христа і Храму Соломона , — орден, заснований в 1119 році невеликою групою лицарів, який займався лихварством і був дуже багатий.

 

У 1307 році, саме 13-го числа в п’ятницю, французький монарх Філіп IV вирішив покращити за рахунок тамплієрів своє фінансове становище і наказав заарештувати членів ордену за звинуваченням у єресі. Лицарі були піддані тортурам та вбиті. Згідно з переказами, магістр ордена прокляв присутніх на страті.

 

У християнській культурі те, що число 13 вважається нещасливим пов’язують з тим, що під час таємної вечері Юда сидів за столом тринадцятим, а Христа після його зради розіп’яли саме в п’ятницю. За найбільш старими повір’ями, в п’ятницю 13-го завжди на шабаш зліталися 12 відьом, збиралися упирі та інша нечисть, а у розпал веселощів, коли сходить повний місяць, тринадцятим з’являвся сам Сатана.

 

Прикмети і забобони. В п’ятницю 13-е не рекомендується укладати угоди і святкувати весілля. Також вважається, що у цей день не варто лягати в лікарню або на операцію; водити авто і взагалі вирушати в далеку дорогу; приймати відповідальні рішення (в тому числі стосовно роботи) і позичати великі суми грошей. За деякими повір’ями, у цей день не варто митися, фарбувати волосся в баклажановий і рудий відтінки, а також стригти нігті; йдучи з роботи – озиратися; надягати одяг коричневого або рудого кольору; веселитися; садити рослини; вимовляти слова “свиня” і “чорт”; перед сном довго дивитися в дзеркало; стояти під сходами; а також відкривати вдома парасольку, якщо потрапив під дощ.

 

Загальне божевілля на цій даті послужило причиною для створення серії фільмів “П’ятниця, 13-е” про серійного вбивцю у хокейній масці Джейсона Вурхізе, який оживає в день своєї смерті, в п’ятницю 13-го, і починає мститися всім. Всього було знято 12 фільмів серії.

 

 

А ви вірите у день п’ятниці 13-го… Страшно?

Джерело: УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.