Монумент Слави у Старому парку Тернополя доживає своє (Відео)

 

Монумент Слави у Старому парку Тернополя доживає своє. Напис на мармуровій плиті осипається. А «вічний вогонь» уже роками не горить. Все ж цей постамент під декомунізацію не підпадає. Його роль меморіальна. Про реконструкцію говорять роками, та щоразу до діла не доходить.

 

Залізобетонний постамент встановили на пагорбі Слави ще півстоліття тому. Так вшанували радянських воїнів, які загинули у боях за визволення Тернополя.

 

– Це якби самий вищий рівень Тернополя. Вісім пілонів висотою 7,7 метрів і вони означають квітку, яка звернена до сонця в пам’ять тим воїнам, які загинули звільняючи місто Тернопіль, – розповідає голова Тернопільської обласної організації ветеранів України Олександр Голуб.

 

Нині меморіальний комплекс в аварійному стані. Урочистості біля нього не проводять, а «вічний вогонь» зітлів. Голова обласної організації ветеранів Олександр Голуб каже, героїв Вітчизняної війни залишилося не багато, та згадка про них має бути.

 

Тернополяни до пам’ятки місцевого значення ставляться двояко. Одні хочуть, аби її забрали, інші кажуть, треба зберегти.

 

– Я негативно ставлюся і хочу, щоб його зняли.

 

– Варто було б перенести, щоб цей парк був відпочинковий. Тут багато молоді, дітей молодих мамів гуляють, – тернополянка Тетяна.

 

– Пам’ятка як пам’ятка, колись вона мала інше значення, а зараз просто згадуємо. Вона практично ні про що не говорить, там ніхто не похований, насипали пагорб поставили вічний вогонь, був дешевий газ і він горів, тепер нема дешевого газу і не горить, – каже тернополянин Василь.

 

– Пам’ятка повинна залишитися, хтось таки поклав життя за те, що він тут стоїть, то є пам’ятка архітектури, люди пам’ятають і це має залишитися, – тернополянин Ігор.

 

Старий парк за словами заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри викликає у містян гнітюче враження. Вже два роки у міськраді розглядають пропозицію оновити весь комплекс. Парк планують розбити на різні зони, у яких будуть представлені кілька історичних  етапів. Спорудять  музей УПА під відкритим небом та вшанують пам’ять бійців АТО.

 

Тривалийй час мали діалог з нашими архітекторами, скульпторами стосовно того, як можна використати сучасну конструкцію цих пілонів навіть була така задумка зробити по центру тризуб, який би проглядався з перспективи цілої алеї, – розповідає  заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

 

За оновлення планують взятись вже цього року. Наразі затверджують документацію та чекають на кошти.

 

Наталя Борсук, Тамара Вощило, Сергій Русаков, у Фокусі дня, МедіаТОР

 

 

ї

 

 

 

 

Наталя Борсук

Наталя Борсук

Попередня стаття

Тернопільська спортсменка виборола 5 нагород на Чемпіонаті України зі спортивної гімнастики

Наступна стаття

Сміх до сліз. У Тернополі стартував фестиваль Ліги Сміху (Відео)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України. Інформація, яку публікує “МедіаТОР” і сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.

Матеріали з позначкою «Територія Розвитку” публікуються на правах реклами та відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.