За носіння георгіївської стрічки жителям Тернопільщини “світить” штраф або арешт

9 травня  на території держави відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-та річницю вигнання нацистів з України.  Задля уникнення можливих провокацій, правоохоронці закликають жителів Тернопільщини дотримуватися закону та не використовувати заборонену символіку.
Згідно чинного законодавства заборонене публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення. Відповідно до ст. 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від 850 до 5100 гривень або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» заборонено виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції.
За порушення норм закону передбачена кримінальна відповідальність за ст. 436-1 Кримінального кодексу України – від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої. На всі протиправні дії працівники поліції реагуватимуть в рамках чинного законодавства. Під час заходів громадський порядок забезпечуватимуть 120 працівників поліції. Вкомунікації поліції Тернопільської області.
Попередня стаття

У центрі Збаража на один день обмежать рух транспортних засобів

Наступна стаття

Тернополян запитали, яким має бути святкування Дня міста та Дня Незалежності (Опитування)

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.