Президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай уперше у жорсткій та категоричній формі відреагував на заяви Росії щодо можливого застосування ядерної зброї.
Про це глава держави повідомив журналістам після саміту НАТО у Туреччині в четвер, 9 липня.
Реакція Пекіна на ядерні погрози
За словами Зеленського, під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом обговорювали роль Китаю у війні Росії проти України та його можливий вплив на переговори. Деталі розмови президент не розкрив.
Тему Китаю порушували й під час переговорів Зеленського з європейськими лідерами. Вони повідомили, що Пекін різко відреагував на заяви в російському інформаційному просторі про можливість використання ядерної зброї.
«Китай дуже серйозно, дуже жорстко, чітко відреагував на медіапрояви в Росії щодо тих чи інших можливостей ядерного застосування ядерної зброї. І мені здається, що вперше вони дуже чітко і дуже жорстко відреагували, як сказали мені лідери в ультимативній формі, що не може бути навіть думок про застосування ядерної зброї», — сказав він.
Контекст ядерних навчань
У середині травня російський диктатор Володимир Путін разом з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком провели спільні навчання з бойового застосування ядерної зброї. Використовували наземні, повітряні та підводні носії. Росія навіть перевезла деякі боєприпаси до місць зберігання в Білорусі. Обидва диктатори показово дали команди «пуск».
Навчання відбувалися на тлі заяв Києва про спроби Москви втягнути Мінськ у війну проти України.