Буковинська, Гуцульська, Львівська – у колекції Ірини Дмитерко понад два десятки вишиванок. Старовинне українське вбрання жінка збирає зі всієї Західної України. Каже, завжди тішиться нагоді одягнути таку красу.
Особливе місце у колекції пані Ірини займає 100-літіній фартушок. Його вишивала прабабуся. Колекціонерка довго шукала сорочку, яка б підійшла до такого цінного вбрання.
– Дуже складно було знайти вишиванку в червоно-зелених кольорах. А саме такими нитками моя прабабуся вишила фартушок. Загалом підібрати гармонійний образ до кожної вишитої сорочки – важко. Адже гармонійно поєднуватися має і плахта і навіть крайка, – розповідає заступник фінансового директора Агрохолдингу «МРІЯ» Ірина Дмитерко.
Жінка зізнається, відколи почала колекціонувати вишиванки для неї замало одягнути саму сорочку. Тож як тільки випадає нагода – приміряє цілий український стрій. Каже довершують образ – прикраси. Їх Ірина Дмитерко виготовляє власноруч. На аукціонах шукає старовинне каміння, медальйони, дукачі чи зґарди . Вірить, що кожен елемент, який формує у намисто, несе своєю енергетику та надихає.
– Найціннішими для мене є білі баламути і медальйон що на них. Він з 18 століття. Був у пошкодженому стані, але чоловік відшліфував і тепер медальйон прикрашає намисто, – продовжує пані Ірина.
Колекціонування, зізнається пані Ірина, дає відчуття зв’язку поколінь. Тому особливо вдячна керівництву агроходингу «МРІЯ» за ще одну нагоду насолодитись власним хобі.
– У День вишиванки приємно, що кожен працівник приходить на роботу у своїй найріднішій вишиванці і показує культуру свого роду. Дуже приємно що Агрохолдинг «МРІЯ» підтримує цю традицію, яка є дуже важлива для нас українців, – каже заступник фінансового директора.
У День вишиванки працівники компанії традиційно фотографуються в українському вбранні. А найгарнішу – відзначають.