Люди, які мають синдром хронічної жертви, часто сприймають це як спосіб життя і не визнають, що вони використовують його, щоб отримати те, чого хочуть.
Чи знаєте ви людей, які страждають на синдром хронічної жертви? Є багато можливих причин. Однак всі вони призводять до загальних характеристик, які вирізняють цей тип людини. Люди з уим синдромом зазвичай дуже невпевнені в собі, залежні від допомоги інших, нездатні вирішити свої власні проблеми або визнати свої помилки.
Синдром жертви вважають можливим симптомом психологічного розладу, адже він може проявитися з більшою інтенсивністю. Це зрештою впливає не лише на їхній спосіб життя, але й на оточення.
Ось деякі найочевидніші характеристики тих, хто має синдром хронічної жертви:
1. Вони звинувачують інших у відсутності допомоги.
2. Несвідомо маніпулюють фактами. Неважливо, якою може бути справжня історія за їхніми проблемами. Вони завжди шукають способу хибно висвітлювати факти, тому щоб вони здавалися провиною іншої людини, а не їхньою власною.
3. Люди із цим синдромом мають обмежену самокритичність.
4. Їхня уява зосереджена на нещасті.
5. Вони несвідомо маніпулюють – впливають на людей, виставляючи себе жертвами повсякчас. Коли з ними трапляється нещастя, інші відчувають відповідальність і надають їм допомогу, яку вони шукають.
6. Проблема стає вічною. Синдром хронічної жертви – це проблема, яка з часом тільки посилюється. Їхні нещастя та скарги стають звичними.
Джерело: Моє здоров’я
Людмила Маліброда