Проект TERNOPIL TIME
З квітня «Доступні ліки» діють лише за електронними рецептами. Щоб скористатися програмою здешевлених медикаментів, потрібно укласти декларацію з терапевтом. Оскільки електронні рецепти виписують лише сімейні лікарі.
Жителька Збаразького району Ольга Кушнерик за програмою «Доступні ліки» купує медикаменти від серцево-судинних захворювань. Але з квітня жінці не вдалося придбати необхідних ліків.
«Повна ціна ліків дуже висока. Тому я користувалася тою програмою. Але з квітня у своїй аптеці не можу купити ці ліки. Мушу знайти тепер ту аптеку, що продає ліки трохи дешевше. І з тим електронним рецептом тепер теж морока. Бо мій терапевт не дає тих електронних рецептів. Може з часом звикну до тих нових правил», – каже жінка.
Керує програмою “Доступні ліки” Національна служба здоров’я. Відтак аптечні заклади повинні підписати відповідні угоди із НСЗУ. Поки що у Тернополі такі угоди уклали комунальні аптеки. Через це за «Доступними ліками» виникають черги в аптечних закладах.
«За цією програмою працюють аптеки №78, № 168, № 126. Ці заклади вже включилися в цю програму. Відтак понад три тисячі тисяч рецептів були отоварені через комунальні аптеки нашої області. За цією програмою вже почали працювати й приватні аптеки. Хочу наголосити, щоб працювати за програмою «Доступні ліки» аптечні заклади мають укласти угоди з Національною службою здоров’я», – каже генеральний директор Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання Наталія Марків.
Додамо, за програмою “Доступні ліки” можна придбати 239 видів медикаментів, з них 47 – повністю безкоштовні для громадян.
Вікторія Неборак