Пік аграрного бізнесу. За останні роки у сільському господарстві та харчовій промисловості відчутний значний ривок. Минулоріч Україна ввійшла до трійки країн, що експортують зерно-бобові культури, а м’ясо птиці та молочні продукти повністю відповідають європейським стандартам якості.
– Минулого року Україна експортувала товарів і послуг в сільському господарстві на 18 мільярдів доларів, – абсолютний рекорд. З них третя частина пішла в ЄС і знову ж таки пішла не лише у вигляді зернових та зерно-бобових, а пішла у вигляді м’яса, меду, молочної продукції, – каже президент «Українського клубу аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.
Нині для подальшого розвитку аграрного сектору в Україні потрібно продовжувати реформи, переконаний президент «Українського клубу аграрного бізнесу», директор компанії ІМК Алекс Ліссітса. Децентралізація, каже, – одна з основних реформ, яку потрібно реалізувати, аби зміни на місцях відчули всі.
– Мене бентежить, щоб реформа децентралізації і віддачі повноважень на місця не була анульована. На мою думку, це один з центральних пунктів реформування за останні роки. Я б хотів, щоб ця реформа була логічно завершена. У нас ще є близько 25 % сіл, які не об’єдналися в громади і в нас ще багато питань щодо правого регулювання громад.
Та найголовніше, не втратити зараз те, що досягли, бо відійдемо на сотню кроків назад. Тому бізнесмен прийняв рішення йти в політику.
– Зараз той час, коли не можна відсиджуватися в кукурудзі, або ти чітко заявляєш свою позиції, і чітко говориш про те, що думаєш у що віриш, або ти знову будеш тим шпрехером, яких в нас багато в Україні, – каже Алекс Ліссітса.
У своїй сфері Алекс Ліссітса уже готовий діяти. Аби малий і середній бізнес розвивався в селах «Український клуб аграрного бізнесу» підписує меморандум про співпраці з ГО «Українською асоціацією виробників равликів». Тернопілля, кажуть, – край, який має потенціал у сільському господарстві. Тож успішне майбутнє не за горами.