Безкоштовно та випадково: тернополяни перевірили стан здоров’я у центрі міста (Відео)

Сьогодні, 27 вересня, біля памʼятника І. Франку в Тернополі розташувалось авто «швидкої медичної допомоги». Спеціалісти «Тернопільського обласного центру громадського здоров’я» організували для містян та жителів області щорічну акцію «Серце для життя!», яка відбувалась з 10.00 до 12.00 години. Відтак всі охочі безкоштовно вимірювали артеріальний тиск, визначали індивідуальну потребу води в організмі та індекс маси тіла та робили ЕКГ обстеження серця.

Щороку акції для профілактики серцево-судинних захворювань в області проводять до Всесвітнього дня серця, який відзначають 29 вересня. Отож, тернополяни обстежились та дізнались про те, як запобігти хворобам «серця».

Захворювання серцево-судинної системи молодшають, особливо часто у пацієнтів виявляють високий тиск. Почастішали випадки підвищених показників навіть у школярів. Відсутність головного болю чи інших показників не означає, що тиск не підвищений. Часто людина може не відчувати його, і це дуже погано. Отож, варто самообстежуватись, адже якщо підвищений тиск був одного разу, то це може повторитись. А щоб встановити причину, потрібно обов’язково звернутись до спеціаліста, – каже лікар Олена Ладика.

Як зазначає лікар-методист ТОЦГО Галина Зот, деякі люди змогли обстежитись, бо зовсім випадково проходили поруч. Дехто знав про заплановану акцію і прийшов спеціально, як кажуть, щоб не стояти у чергах в поліклініці. За кілька годин у пункті перевірки здоровʼя обстежилось понад 100 людей, інші відвідали акцію з цікавості. У всякому випадку, це хороший показник, порівняно з минулим роком, – каже Галина Зот.

У  «Тернопільському обласному центрі громадського здоров’я» зазначають, що подібну акцію проведуть і наступного року, однак перевіряти стан здоровʼя закликають тернополян частіше, ніж раз на рік.

 

 

Попередня стаття

Тернополянам покажуть перформанс за поемою Шевченка

Наступна стаття

На Тернопільщині 18-річний водій мопеда врізався у вантажівку

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України. Інформація, яку публікує “МедіаТОР” і сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.

Матеріали з позначкою «Територія Розвитку” публікуються на правах реклами та відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.