Результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 5-11 лютого в Тернополі, презентували у місцевому прес-клубі.
В опитуванні щодо суспільно-політичних настроїв жителів Тернополя взяли участь 800 респондентів.
Результати продемонстрували, що мешканці міста значно краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в країні, – повідомив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.
Згідно з результатами опитування, 18% тернополян вважають, що напрямок руху держави правильний і 59% – протилежної думки. Натомість майже половина каже, що справи в Тернополі розвиваються у правильному напрямку, 35% – не згідні.
Найкращу оцінку про ситуацію в державі дають молоді люди та забезпечені, а от стосовно міської – позиції подібні, незалежно від віку.
Найважливішими загальнодержавними проблемами з точки зору тернополян є війна на Донбасі (68%). Третина стурбовані через хабарництво та корупцію у владі, відсутність роботи або низький рівень зарплат і пенсій.
На рівні особистих проблем містян найбільше турбує низький рівень зарплат і пенсій (43%), війна на Сході (36%) та підвищення тарифів на комунальні послуги (32%). Чверть хвилюються через хабарництво та корупцію, 20% – через підвищення цін на основні товари, 18% – безробіття, 15% – неможливість отримати якісне медичне обслуговування, решта – недостатній рівень соціального захисту, підвищення цін, зростання злочинності, несприятливі умови для розвитку бізнесу, неможливість отримати якісну освіту, погана екологія, нестача свободи і демократії тощо.
Серед міських проблем опитані найчастіше обирали вартість комунальних послуг (42%). Окрім того значна частина респондентів вважають проблемами поганий стан доріг у Тернополі (30%), хаотичну забудову міста багатоповерхівками (22%), корупцію у міській владі (21%), завантаженість вулиць транспортом (19%), наркоманію та алкоголізм (16%), малу кількість місць для паркування (15%), вартість проїзду у міському транспорті (14%), наявність безпритульних тварин на вулицях (13%), низький фаховий рівень медиків (13%), якість послуг громадського транспорту (11%), поганий стан доріг тротуарів та пішохідних доріжок (11%).
Головними пріоритетами для роботи міської влади, на думку тернополян, повинні бути медичні заклади (41%), якість житлово-комунальних послуг (37%), якість доріг (30%), створення робочих місць (26%), боротьба з корупцією (23%), якість громадського транспорту (21%), залучення інвестицій у місто (18%), освітні заклади (18%). 15% вважають, що влада міста повинна першочергово зайнятися вирішенням проблеми збору та утилізації сміття, по 10-11% – соціальним захистом малозабезпечених, безпекою у місті або тротуарами та прибудинковими територіями.