80 років професійно-технічній освіті. З нагоди свята кращих працівників галузі відзначили у Вишнівецькому замку.
Нагороди та грамоти отримали вчителі, наставники і майстри виробничого навчання.
– Усе моє життя пов’язане з професійно-технічною світою. І навіть зараз я продовжую працювати. Свій досвід і вміння віддаю професійно-технічній освіті. Робітничі професії залишаються актуальними на всі роки і сьогодні, незважаючи на складнощі, особливо фінансові, профтехосвіта Тернопільщини збереглася, – завідувач кабінету НМЦ ПТО в Тернопільській області, заслужений працівник освіти України Валерій Дзюблюк.
Найбільша нагорода для педагогів – це їхні студенти, які досягнули успіху.
– Протягом багатьох років наші навчальні заклади підготували для різних галузей економіки мільйони робітників, які працюють на різних підприємствах області та України, – директор навчально-методичного центру ПТО в Тернопільській області Леся Гордійчук.
– Фактично в Вишнівці можемо відзначати і 100 років професійного навчання, тому що в 20-х роках тут було створене ремісниче училище. Статус ліцею ми рахуємо з 1963 року і працюємо до сьогодні, – виконуючий обов’язки директора Вишнівецького професійного ліцею Едуард Сидор.
Будівельні, харчові, сільськогосподарські професії – основа майбутнього, – переконаний Любомир Крупа.
– Ми перебуваємо в Вишнівецькому замку, в родинному гнізді Вишнівецьких. Бачимо, що ремісничі професії якраз зробили оцю красу, вони передаються з покоління в покоління, і я вважаю, що сучасна профтех освіта розвивається завдяки оцим традиціям, які збережені і примножені, – заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.
Робітничі спеціальності нині потрібні на ринку. Головне завдання, кажуть освітяни, втримати фахівців у країні.