“З нового навчального року в тих школах, в яких досі викладається така дисципліна, як “російська мова”, потрібно розглянути можливість заміни іншими предметами або шляхом збільшення частки вивчення наявних дисциплін”, – написав Кремінь на своїй сторінці в Фейсбук.
Уповноважений із захисту державної мови поділяє застереження міністра освіти й науки Сергія Шкарлета, а також освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, що до кінця цього навчального року вчителів російської мови, якщо вони не викладали нічого іншого, можливо відправити на простій. А вже з 1 вересня предмет російська мова замінити іншими, збільшивши частку вивчення таких дисциплін: Історія України, Українська мова, Українська література, Математика та Англійська мова.
Уповноважений також наголосив на важливості перегляду навчальної програми із зарубіжної літератури, адже в ній досі велика увага приділяється вивченню російських письменників.
“Все це, звісно, в компетенції Міністерства освіти і науки, яке формує державну політику у своїй сфері. Але і вчителі, і батьки можуть виступати з подібними ініціативами. В нинішній трагічній реальності вилучення з ужитку всіх російських наративів – важлива справа. Саме зараз необхідно створити найкращі можливості для нашого майбутнього ренесансу. Ми – велика європейська нація, яка демонструє всьому світові, як треба боротись та перемагати”, – заявив Кремінь.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні міністр освіти і науки Сергій Шкарлет поінформував, що близько 12 тис. шкіл і 3,5 млн учнів повернулися до навчання в Україні, де триває російська військова агресія. В умовах постійної загрози ворожих обстрілів більша частина освітніх закладів працює за змішаною чи дистанційною формою навчального процесу.