Матч чвертьфіналу чемпіонату світу 2026 року між збірними Норвегії та Англії ризикує перенести через екстремальну спеку в Маямі. Гра запланована на ніч на неділю, 12 липня, о 00:00 за київським часом.
Погодні умови та рекомендації
Температура повітря сягне близько 33 °C, а з урахуванням вологості відчуття тепла дорівнюватиме 41 °C. Національна метеорологічна служба США оголосила попередження про спеку. Фахівці радять пити багато рідини, залишатися в прохолодних приміщеннях і уникати тривалого перебування на сонці.
Під час матчу враховуватимуть показник WBGT, який поєднує температуру повітря, вологість і поверхні. Він може сягнути 29–32 °C. За рекомендаціями профспілки FIFPRO, значення понад 28 °C потребує затримки або перенесення гри. У посібнику ФІФА межа 32 °C означає необхідність перерв на охолодження, інакше матч можуть перенести або скасувати.
Можливі сценарії та контекст
На цьому турнірі перерви на гідратацію вже стали звичними — вони відбуваються в середині кожного тайму. Поки немає підстав вважати, що поєдинок не відбудеться. Однак у разі грози гру можуть затримати: блискавка в межах восьми миль від стадіону призведе до паузи.
Раніше матч Англії проти Мексики почався на годину пізніше через грозу в Мехіко. Тренер Англії Тухель досі не отримав пояснень від ФІФА щодо дискваліфікації гравця Кванса. Квитки на гру стали найдорожчими на турнірі. У таборі Норвегії перед матчем спалахнула епідемія, що ускладнила підготовку.