19 березня лелеки повернулися на Україну. Проте погодні умови погіршились і птахам загрожує загибель. Аби цього не трапилось, люди повинні знати декілька із основних правил порятунку цих птахів.
У першу чергу потрібно з’ясувати, де розташовуються чорногузи. Встановивши місце їх знаходження, потрібно неподалік них очистити певну ділянку землі від снігу. При цьому в жодному випадку не можна налякати птахів. Адже вони перелетять в інше місце. А кожен їх політ – це затрата великої енергії, що є вкрай небезпечним після тривалого перельоту з інших країв.
Отже, прибравши ділянку від снігу, вкрийте її поверхню сіном чи соломою, хмиз та інша суха трава також підійдуть для цього. А вже на встелену землю можна викладати їжу. Лелеки полюбляють живу прісноводну рибу, можна й відігріту морожену, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, вони їдять теж, що й свійські птахи – варену кашу та картоплю зерно і хліб.
Велику загрозу для лелек становлять собаки. Зовсім знесилений птах не зможе втекти від них і загине. Тому, якщо лелека зовсім ослаблений і не реагує практично на рухи людини, то його необхідно взяти додому на перетримку. Ці птахи чудово проживають спільно із домашніми тваринами та птахами.
Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.