21 березня – Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Дату проведення обрали не випадково – це 21-й день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Щорічно цей День почали відзначати з 2006 року. Його заснували на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Статистичні дані свідчать, ймовірність народження дитини з таким діагнозом становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. Ризик народження “сонячної” дитинки збільшується з віком матері і в меншій мірі від віку батька.
Проте, дітки із синдромом Дауна навчаються і при застосуванні відповідних методик здатні розвиватися в інтелектуальному плані. Вони можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, але і читати, рахувати й писати, доступні їм і спеціальні знання. Малюки з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті. Коефіцієнт інтелекту – IQ людей з синдромом Дауна коливається від 20 до 75 . Нормою вважається IQ більше 70.