Статистика невблаганна: у всьому світі тривалість життя чоловіків менша за тривалість життя жінок в середньому на 10 років. Це не залежить ні від соціального статусу, ні від економічних реалій.
Швейцарським вченим вдалося виявити одну з причин того, чому чоловіки живуть менше за жінок. Винна у цьому Y-хромосома, проблеми з якою істотно збільшує ризик розвитку онкологічних хвороб та інших важких патологій у чоловіків порівняно з жінками.
Генетичне дослідження проводилося міжнародною командою вчених. Були проаналізовані зразки крові більш ніж 1600 чоловіків похилого віку на предмет виявлення генетичних відхилень. Встановили, що найпоширенішою зміною є втрата частиною лейкоцитів Y-хромосоми. Такі мутації виникають в процесі поділу соматичних клітин і поступово накопичуються до зрілого віку.
Раніше дослідники обходили увагою Y-хромосому, оскільки вважали її лише носієм генів, що відповідають за особливості будови і функціонування організму чоловіка (адже вона присутня тільки у чоловіків, тоді як у жінок наявні дві Х-хромосоми). Дослідження вчених показало, що в ній присутні гени, які відповідають за захист від злоякісних пухлин. Тому втрата лейкоцитами хромосоми, що часто спостерігається у літніх чоловіків, веде до суттєвого зростання ризику розвитку раку – у порівнянні з жінками того ж віку.
В незалежності від того, скільки людина проживе – 100 чи 150 років), нехай ці роки будуть сповнені щастям, радістю, повноцінністю і розумінням того, що за життя було реалізовано все омріяне, здійснено все заплановане. Довгих і щасливих років життя Вам.
Джерело: Добрий лікар