Учні в «повітрі»: суд щодо реорганізації тернопільської школи мистецтв перенесли на кінець літа (Відео)


В коридорі окружного адміністративного суду – людно. Десятки вчителів та батьків прийшли захистити обласну школу мистецтв імені І. Герети. Люди переконані, навчальний заклад знищують об’єднаючи із 21-ю школою.

 

– Школа втрачає статус обласної. Нас хочуть об’єднати з міською школою. А що буде з дітьми територіальної громади. Хто платитиме за їхнє навчання. Більше того наші діти не матимуть мистецького спрямування. Наприкінці навчання отримають лише диплом про базову освіту і атестат. Свідоцтва про мистецьку освіту – не буде, адже нам його пропонують як факультатив. Нашій школі 24 роки. Нас завжди підтримувала інтелігенція та  управління культури, а сьогодні – ми самі. Права дітей нікого не цікавлять, – каже вчитель Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв Ірина Ленько.

 

350 учнів не знають за які парти сядуть 1 вересня. Батьки наголошують, хочуть аби їхні діти мали мистецьку освіти. Але здобути її – ніде.

 

– Мій син закінчив 3 клас. У школі мав уроки співів, танцю, театрального мистецтва. Тобто всебічно розвивався. А тепер нам пропонують звичайні заняття.  Звісно що батьки виступають проти. Адже школа мистецтв – унікальна. А її хочуть знищити, – розповідає голова батьківського комітету Тетяна Цаволик.

 

Сьогодні мало б відбутися перше слухання справи щодо реорганізації навчального закладу. Проте його перенесли майже на два місяці.

 

Справу відкладено. Тому що обов’язковою є участь у цьому засіданні представника міської ради, якому, власне, передали повноваження для реорганізації школи. Наступне слухання справи відбудеться 29 серпня о 10:00, – зауважив суддя Микола Шульгач.

 

Зволікання феміди – це нехтування думкою людей, каже заступник голови обласної ради Василь Деревляний. Очікування до останнього дня канікул, називає знущанням.

 

–  Я вважаю що не місце таким суддям, які не беруть до уваги думку простої людини, законодавства. Тому що розгляд справи 29 серпня – вже нікому не потрібний. Це початок навчального процесу. До цього часу всі діти знають свою навчальну програму, – каже Василь Тимофійович.  

 

Педагоги наголошують – захищатимуть школу до останнього. Вже готують скаргу до Вищої ради юстиції  та клопотання до Верховного суду України.

Попередня стаття

Житель Тернопільщини викрав гроші з картки товариша

Наступна стаття

«Не святі горшки ліплять»: тернополян запрошують на ярмарок

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.