Шестирічний Остапчик показує, що встиг за сьогодні зробити на уроці. Хлопчика не залишають на групу продовженого дня, бо цього року за таку послугу треба платити.
Чи не у всіх містах України навчання у другій половині дня держава фінансує спільно з міський бюджетом. Про це йдеться у постанові МОН. Проте цього року у казні Тернополя їх забракло. Тому понад половину витрат поклали на плечі батьків.
– Батьки сплачують близько 200гривень в місяць. Якщо розділити цю суму на 24, то виходить не більше 10 гривень на день , – розповідає директор Тернопільської ЗОШ №18 Руслан Заброцький.
У 18 школі чотири таких групи. У кожній понад 30 дітей. Тут школярі роблять домашні завдання та граються.
В управлінні освіти міськради пояснюють, якщо за додатково проведені години у школі – не платитимуть батьки, групи просто закриють.
– Цього року ми зіткнулися з питанням недофінансування галузі освіти. Нам на початку навчального року не вистачало два місячних фонди зарплати . Тому, щоб забезпечити попит батьків ми вирішили здійснювати спів фінансування: 40 % за групу продовженого дня платитиме міськарад, а 60 % – батьки, – каже начальник управління освіти та науки Тернопільської міськради Ольга Похиляк.
Ціна за групу продовженого дня у кожній школі різна, бо пропорційна до кількості діток та оплаті за роботу вчителя.
Нагадаємо, Мати-одиначка з Тернополя не може віддати донечку в садок, бо не має грошей і прописки