На Тернопільщині з літаків розкидають вакцину від сказу

Проект TERNOPILTIME  

На Тернопільщині вперше вакцинують диких тварин від сказу. Препарати розкидають з літаків. Таким чином в області борються проти поширення сказу.

В Україні щороку реєструють понад півтори тисячі випадків сказу серед тварин. Переважно переносять вакцину лисиці. Відтак вакцина, яку розкидають на Тернопільщині, є приманкою саме для цих тварин.

«Більшість випадків сказу стосуються дикої фауни. Найбільше інфікованих тварин зареєстровано серед лисиць. Також є такі випадки серед кротів і їжаків, і навіть світських тварин», – каже начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби в області Володимир Марків.

Вакцинацію проти сказу проводять в більшості країн Європи та Америки. Методика процедури аналогічна, як в Україні. «Проблема зі сказом практично вирішена в Європі. Вакцинація у вигляді розкидання приманок була розроблена в Сполучених Штатах Америки на початку 70-их років минулого століття. Далі досвід перейняла Канада і Європейські країни. Вакцина повністю безпечна для людей і свійських тварин. Приманка досить приваблива для диких тварин, яким для вакцинації достатньо, щоб кілька крапель потрапило до їхнього роту», – додає Володимир Марків.

Вакцину не розкидають над містами і водоймами. Жителів Тернопільщини просять не панікувати через процедуру вакцинації, оскільки небезпеки тут немає.

Вікторія Неборак

Попередня стаття

Тернополяни хочуть покарати “обслуговуючих домофони” і повернути сплачені кошти

Наступна стаття

Безробітні тернополяни мають право на субсидію

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.