Проект TERNOPILTIME
Рак грудей – найпоширеніше онкологічне захворювання у жінок. За роки незалежності України, від цієї недуги померло понад 300 000 тисяч українок, – повідомляє МОЗ. Головною причиною високої смертності називають пізню діагностику.
Щоб попередити недугу, на Тернопільщині провели Тиждень боротьби з раком молочної залози. Жительок області запрошували на безкоштовні обстеження до лікарів-мамологів.
- «Українські жінки дуже часто забувають турбуватися про власне здоров’я, а це найголовніше. Жінки, зазвичай, приходять вже з пізньою стадією раку, який дуже складно лікується або не лікується взагалі. Від раку четвертої стадії виживає лише 5% хворих, які можуть прожити до п’яти років. А загалом статистика в області та в Україні така – 20% населення з груп ризику хворіє на рак молочної залози, а що стосується міста Тернополя, то захворюваність на 2% вища, порівняно із загальноукраїнськими показниками. Вважається, що міське населення мало б хворіти менше, але на практиці виходить не так. Це пов’язано з урбанізацією, швидким темпом життя», – каже заступник головного лікаря з хірургічної роботи обласного онкологічного диспансеру Микола Прокопчук.
Лікарі наголошують: рак грудей – це не вирок, хвороба лікується. Але боротися з недугою легше на ранніх стадіях. Рак може розвиватися роками, тому варто регулярно проходити медичні обстеження.
- «Якщо пухлина маленьких розмірів: один сантиметр, то проблем лікуванням немає. Маленькі пухлини, зазвичай, виявляються через ультразвукове обстеження. Ми просимо: приходьте на обстеження у будь-який час, навіть без направлення. Також жінка може сама себе обстежувати. У разі виявлення будь-яких змін грудей, треба йти до лікаря», – додає Микола Прокопчук.
Фахівці наголошують: рак – це хвороба імунітету. Коли виснажується імунна система, починають розвиватися ракові клітини. Відтак здоров’я має залишатися пріоритетом у будь-яких ситуаціях.
Вікторія Неборак