Проект TERNOPILTIME
Кожній другій сім’ї на Тернопільщині загрожує розлучення. Як повідомили в обласному управлінні статистики, у нашому краї щодня реєструють сім розлучень. А за інформацією Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ, розлучається в Україні понад 60% сімей.
«У Тернопільській області кожного дня розпадається, як мінімум, 7 сімей, і в більшості з них – діти, які чи не найбільше потерпають у цій ситуації. Це насправді катастрофічно. Від розлучення потерпають і ті, хто розлучається, це трагедія для обох дорослих. А якщо у подружжя, яке розлучається, є діти, то вони без травм не обходяться. По-перше дитина може винити себе, у тому, що батьки розлучаються. В таких дітях ми можемо помічати агресію, але найбільш небезпечне те, що такі діти отримують певну модель стосунків і щодо свого життя. Діти, батьки яких розлучилися, у дорослому житті дуже часто також допускають розлучення уже в своїх сім’ях», – каже юрист, координатор сімейного руху на Тернопільщині Іван Мудрий.
Для сучасної української сім’ї є чимало загроз, серед яких економічні фактори, гендерна політика, а також відсутність інституцій, які популяризують традиційні сімейні цінності. Ці питання схвилювали і Всеукраїнську раду церков. Під час засідання очільників церков йшлося і про те, як захистити традиційну українську сім’ю.
«Ми говорили і про сімейне життя, а зокрема гендерну політику, яка нині реалізовується в Україні. Ми вважаємо, що нині треба більше порушувати таких питань саме до сім’ї, оскільки ми бачимо ті рухи, які активізувалися в Україні. А все це, безумовно, впливає і на наші майбутні покоління, які в свою чергу також робитимуть певний вибір щодо сім’ї», – наголосив головуючий Всеукраїнської ради церков Яків Дов Блайх.
Відтак представники Всеукраїнської ради церков взялися за формування стратегії, яка захистить традиційну українську сім’ю.
Вікторія Неборак