Поламані вболівальниками крісла на тернопільському стадіоні відшкодує ФК «Верес»

Учора, 27 жовтня, вболівальники ФК «Верес» поламали крісла на Тернопільському міському стадіоні наприкінці футбольного матчу тернопільської «Ниви» та рівненського «Вересу», який закінчився нічиєю. Окрім того, фанати підпалили димові шашки.

Враження після матчу описав очевидець Volodymyr Maksymchak у соцмережі Фейсбук:

Побував сьогодні на футболі! НИВА ТЕРНОПІЛЬ та ВЕРЕС РІВНЕ!! Ну що сказати друзі! Це ЖАХ!! Ось так майно Тернопільського стадіону, а також самого Тернополя нищать фанати Рівного ФК «Верес». Наша поліція, як завжди, просто дивиться на це все і мовчить!!! Ну як так? Невже вам все рівно?.. ТЕРНОПІЛЬ – чисте місто для адекватних людей!!!

Як йдеться у матеріалі UA: Тернопіль, дирекція ФК «Нива» готує документи для звернення до Контрольно-дисциплінарного комітету, аби ФК «Верес» відшкодував зруйноване майно. Про це розповів директор «Ниви» Андрій Тихий. За його словами, в регламенті змагань написано: коли вболівальники знищують майно на стадіоні, за це відповідає їхній футбольний клуб.

Дії поліцейських під час футбольного матчу прокоментував начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Олександр Розпутній. За його словами, відповідно до пункту 1 ст. 15  Закону України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у звʼязку з підготовкою та проведенням футбольних матчів» організатор футбольного матчу, оператор спортивної споруди та футбольний клуб несуть відповідальність за забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території спортивної споруди, її трибунах, а органи Національної поліції на території, прилеглій до спортивної споруди, на шляхах евакуації та в громадських місцях населеного пункту, у якому проводиться футбольний матч.

 

Довідково:

Порядок забезпечення охорони громадського порядку та громадської безпеки під час футбольних матчів регулюється Законом України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів» та постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації робіт із забезпечення громадського порядку та громадської безпеки під час проведення футбольних матчів».

Встановлення контрольно-перепускного режиму, дотримання умов щодо безпечного розміщення груп глядачів, дотримання глядачами правил поведінки, відповідно до Закону, покладено на організатора футбольного матчу (стаття 9 ЗУ) та працівників служби безпеки спортивної споруди (футбольного клубу), які під час проведення футбольного матчу, а також безпосередньо до і після матчу мають право у встановленому законодавством порядку здійснювати із залученням стюардів огляд глядачів під час входу на територію спортивної споруди (стаття 13 ЗУ).

Відповідно до п. 21.4 постанови КМУ  реагування на протиправні дії глядачів безпосередньо на трибунах спортивної споруди та припинення таких дій здійснюється працівниками поліції за письмовим зверненням організаторів футбольного матчу чи керівника служби безпеки в разі неможливості їх припинення силами служби безпеки спортивної споруди (футбольного клубу) та обслуговуючого персоналу.

Оскільки від організаторів футбольного матчу чи від керівника служби безпеки усних та письмових звернень не надходило, працівники поліції безпосередньо на охорону громадського порядку на трибуни спортивної споруди не залучалися. Огляд відвідувачів перед початком футбольного матчу проводився стюартами.

Фото: Volodymyr Maksymchak

Попередня стаття

З 28 жовтня у Тернополі розпочато опалювальний сезон

Наступна стаття

Хулігана, який погрожував зброєю тернополянці, затримали оперативники (Відео)

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.