![](https://mediator.te.ua/wp-content/uploads/2019/12/9e98b7855eff61888211005675878860.jpg)
У тернопільській обласній бібліотеці для молоді відбулась арт-зустріч з приватним колекціонером Вірою Матковською. Вона зуміла зібрати унікальні зразки жіночих та чоловічих вишитих сорочок майже з кожного села Борщівського краю. Колекціонерка розповіла про історію борщівської сорочки, легенди, якими оповита саме ця вишивка, яка зберегла і несе в собі багатовікову культуру.
На зустріч з Вірою Матковською завітала і її однодумниця Руслана Стасишин. Їх поєднала любов до української вишивки та спільні мистецькі проекти. Руслана розповіла, що у Віри Григорівни є давня мрія – створити вперше в історії України музей-студію борщівської вишивки, де діяли б виставковий зал та майстерня для всіх охочих оволодіти традиційними прийомами мистецтва вишивки.
Колекціонери роблять не менше роботи, аніж офіційні інституції для збереження української минувщини. Їх зібрання повні і надзвичайно цікаві. Чоловічі та жіночі сорочки, горсики, намиста із приватної колекції Віри Матковської експонуватимуться у бібліотеці на увесь період новорічно-різдвяних свят.