Я балотуюсь на посаду мера від партії, цінності якої мені дуже близькі, – Леонід Бицюра про політичні рішення та плани на майбутнє

Заступник міського голови Тернополя з гуманітарних питань Леонід Бицюра балотуватиметься на посаду міського голови від ВО «Батьківщина». Відповідне рішення озвучили під час з’їзду Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина».
Своє рішення змінити політичну силу Леонід Бирюца прокоментував на сласній сторінці у Фейсбук. «Перегорнув партійну сторінку життя тривалістю в 15 років. Дякую побратимам та друзям! Тепер в самостійний політичний шлях. Всім добра!», – пише політик.
Також журналістам видання «Терміново», Леонід Олексійович розповів про свої політичні плани на майбутнє.

 Що відбувається у  ВО «Свобода», що її лави покидає далеко не остання людина в партійній організації?
– Я не буду коментувати процеси в «Свободі»… Але скажу, що вважаю себе достатньо підготовленим для того, щоб очолити Тернопіль. Оскільки «Свобода» має свого кандидата, а тепер ще й голову міської організації «Свобода», то не буду всередині створювати якісь течії. Я вирішив вийти з партії і претендувати на посаду керівника міста.

– Як сприйняли таке рішення у місцевій «Свободі»?
– Звичайно, для них це неприємна новина. Але вважаю, що за 15 років я зробив для партії дуже багато. Я за цей час був ефективним партійцем, очолював штаби, закривав багато партійних ділянок. Думаю я, як мінімум, заслужив, щоб мене не згадували злим словом. Я не раб, в мене є своя думка. Зараз я позапартійний.

– Заява про вихід з «Свободи» коли подана?
– Заява відповідно до Закону України «Про політичні партії» має бути подана в орган управління партії,  має бути мітка про отримання і вона не потребує додаткового розгляду. Заява була мною подана в міську організацію 18 вересня, її підписав заступник міської організації.

– Чи відомо щось про реакцію місцевого партійного керівництва?
–  Публічної реакції не було. Для них, можливо, це незрозумілий і невиправданий з мого боку крок. Адже в мене була перша позиція у списку в обласну раду, по місту Тернополю. Зважаючи на рейтинг «Свободи», я міг розраховувати на посаду заступника і в наступній каденції. Але я вважаю, що мій час і час мого міста є важливіший. Я запропоную ефективні моделі управління містом у наступні 5 років. Коли я почну управляти містом, відбудуться серйозні зміни, завдяки цьому у Тернополя з’являться перспективи.

– Як відреагували на дане рішення побратими по партії?
– По різному: одні вітали, другі з розумінням відносились, треті казали, що будуть підтримувати.

– Чи знає про Ваш несподіваний вихід з «Свободи» голова партії Олег Тягнибок?
– Очевидно, що так. Я його не повідомляв, але заступники вже у своїх дописах виражають невдоволеність.

– Як тепер працюватиметься в команді міського голови після такого демаршу, які очікування?
– Я зараз перебуваю у відпустці, оскільки маю невикористані відпустки за попередні роки. Я буду у відпустці до кінця виборів.

– За час довготривалої роботи  не було конфлікту з своїм керівником – міським головою?
– У нас відкритого конфлікту не було, було різне бачення. Я бачу по своєму і не завжди вдається донести свою думку в силу різних обставин. Тому і моє рішення таке. В мене є свій погляд на зміну структури міської ради, на вдосконалення, модернізацію, на зміну риторики і діалогу з різними середовищами, зокрема інтелектуальними і бізнесовими. Вважаю, я зможу бути ефективним в залученні ключових інвесторів в Тернопіль. В мене з’явились чимало проектів, які ми виграли, зокрема і транскордонне співробітництво з ЄС. В мене вийшло так, що був блок, який я закривав в силу своїх посадових обов’язків – це медицина, освіта, культура, мистецтв, спорт, сімейна молодіжна політика, соціальний захист. А були проекти, якими я займався, які не входять в мої посадові обов’язки і були таким собі волонтерством. І станом на зараз за обсягом роботи ці дві ніші приблизно зрівнялися.

– Як гадаєте, як вплине на рейтинг «Свободи» і чинного міського голови Ваш вихід із партії та балотування на посаду міського голови?
– Соціологія, яка проводилася до мого рішення, тепер є некоректною. Адже «Батьківщина» ще не мала свого кандидата в міську раду, відповідно люди не могли повноцінно прийняти рішення щодо партії. Логічно, що зараз мій виборець переключиться на «Батьківщину». Думаю, соціологічні дані  кардинально поміняються буквально за два тижні. І це буде фінал для технічних проектів, створених останнім часом. Після таких змін вони не будуть мати шансу входу в міську раду.

– Чому на вибори йдете разом з ВО «Батьківщина»?  
– Мені поступали пропозиції від різних партій. Я виходив з того, що в мене є світогляд, сформований впродовж багатьох років в управлінні і політиці. Я бачу, що найбільш близька мені,  можливо, навіть не вся «Батьківщина», а  регіональна організація. Вони близькі мені по базових цінностях: від управління до національних парадигм. «Батьківщина» декларує, що в центрі їхньої уваги в управлінні мала би бути людина. Мені це імпонує. Гідність людини для мене – це одна з пріоритетних цінностей, які я відстоюю. Не сприймаю хамства…
В «Батьківщині» я зможу висловити свою позицію. В мене дуже серйозні наміри. І я готовий взяти на себе відповідальність – і за місто, і за ту політичну партію, яку я веду.

Попередня стаття

У Збаразькому замку партія «Слуга Народу» представила команду (Відео)

Наступна стаття

На Тернопільщині від COVID-19 померли ще двоє людей

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.