«У старших класах – пізно», – тернополяни про сексуальну освіту в школах (Відео)

Більшість опитаних батьків та вчителів в Україні вважають, що в школах має бути сексуальна освіта. Це результат дослідження Аналітичного центру Cedos, пише Ukraine.unfpa.

Дослідження показує, що майже 84% батьків та вчителів вважають, що в школах має бути сексуальна освіта. Лише підтримують ідею статевого виховання учнів ще 60% батьків і вчителів. Водночас 8 % і 9 % виступають проти цього.

Найбільше вчителі і батьки підтримують початок сексуального виховання з 1 та 5 класу. Так, з першого класу це робити пропонують лише 16 % педагогів та 12 % батьків, з 5 класу — 18 % та 25 % відповідно.

Як викладати сексуальну освіту в школі? Найпопулярніші ідеї щодо такого навчання – це лекції спеціалістів (медиків чи інших експертів). Їх підтримують 47 % батьків та 58 % вчителів. Також близько 40 % вчителів впевнені у власних знаннях з тем сексуальної освіти та можуть обговорювати їх з учнями.

Більшість батьків та вчителів позитивно ставляться до неформальної комплексної сексуальної освіти в родині та на позашкільних заходах. 89 % батьків та 92 % вчителів вважають, що сім’я має займатися сексуальним вихованням дітей.

Стереотипи батьків та вчителів про сексуальну тему:

  • 65% батьків та 63% вчителів вважають, що якщо дівчина носить коротку спідницю та яскравий макіяж, цим вона спонукає хлопців до залицянь;
  • 44% батьків та 36% вчителів заявили, що нетрадиційна орієнтація потребує лікування;
  • 31% батьків та 33% вчителів заявили, що аборт в Україні має бути заборонений;
  • 30% батьків та 31% вчителів вважають, що наявністьдекількох сексуальних партнерів – це розбещеність;
  • 35% батьків та 23% вчителів думають, що обговорення питань контрацепції підштовхує дітей до початку сексуального життя;
  • 27% батьків та стільки ж вчителів запевняють, що займатися сексом до шлюбу – це соромно;
  • 26% батьків та 19% вчителів сказали, що ВІЛ-позитивні діти не повинні навчатися разом з іншими дітьми.

Як ставляться тернополяни до впровадження в школах сексуальної освіти – дивіться у проєкті «Власне бачення» Першого інтернет-телебачення Тернопільщини МедіаТОР.

Попередня стаття

Біля Мишковичів перекинулось авто. Медики борються за життя двох дітей

Наступна стаття

Від важкої недуги помер тернопільський священник. Його сім’я потребує допомоги

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.