Проект “Територія розвитку”
Приміське село Гаї-Шевченківські, де десятки років не було доріг та інфраструктури, сьогодні активно розвивається. Зміни настільки динамічні, що дивують навіть самих жителів. За останні три роки у селі нові автобусні зупинку, дитячі майданчики, стадіон та сучасний спортзал.
– У селі багато чого міняється. Будуються нові дороги. Ми забули що таке система домовлять. Якщо треба якусь інформацію, чи довідку, це все легко можна взяти у сільській раді, – каже місцевий мешканець пан Дмитро.
Одразу після подій на Майдані керівником села став учасник Революції Гідності Богдан Брич. Чоловік пообіцяв односельцям,що його праця не осквернить пам’ять тих, з ким пліч-о-пліч стояв на Хрещатику. А щоб люди не забули, заради чого боролись українці, встановив у центрі села пам’ятник Героям Небесної Сотні.
– Коли я після поранення на Майдані лежав у лікарні , односельчани надсилали на моє лікування гроші. Всі ці кошти я витратив на будівництва пам’ятника. На ньому зображений щит, за яким ховається невинна ангельська душа і козацький хрест. А поруч бруківка, яка символізує майданівське повстання, – розповідає сільський голова Богдан Брич.
Богдан Васильович каже, влада – це не статус, а людські долі і велика відповідальність. Тож намагається не пропустити найважливішого. Найбільша проблема з якою стикнувся молодий керівник, то фінансовий ресурс. Та, каже, навіть з мізерним бюджетом має чим похвалитись.
– Коли став сільським головою, перше кого покликав – це бухгалтера. І був сильно здивований, коли почув що наш бюджет мінус 350 тисяч. Але нічого з тих фінансових негараздів ми вийшли, і сьогодні наш бюджет мільйон гривень, – продовжує Богдан Брич.
Попри фінансові труднощі у селі визначають преорітети. Один із основних – фізичне виховання молоді. Тож, аби облаштувати спортзал, Богдан Брич доєднав до справи усіх жителів Гаї-Шевченківських.
Також навпроти селищної ради – новий дитячий майданчик, найулюбленіший закуток місцевої дітвори. А поруч планують облаштувати сквер. Вже розробили детальний план території та проект реконструкції. У селі кажуть, це великий крок, адже землю вже ніхто не зможе віддати під забудову.