Пожеж в екосистемах більшає, – констатують рятувальники. Цього року трапилося майже півтисячі загорянь через спалювання сухої трави, – повідомила речник ДСНС в області Ірина Крупа. Негативну тенденцію пояснюють складністю доведення вини порушників.
Нагадаємо, 1 квітня масштабна пожежа сталася у селі Біла поблизу Тернополя. Рятувальники гасили вогонь понад сім годин.
«О 14:38 надійшло повідомлення про пожежу сухої трави поблизу села Біла Тернопільського району. Горіла суха трава окремими осередками на площі орієнтовно 2 га. Суха та вітряна погода сприяла швидкому розповсюдженню полум’я та збільшенню площі пожежі. Цього дня не тільки селі Біла горіла трава. На гасіння пожеж був задіяний весь Тернопільський гардізон. Горіло і в Березовиці, в селі Довжанка, на вулиці Львівська у Тернополі. Була пожежа в Чистилові на території заповідника. Загалом за добу рятувальники погасили більше тридцяти таких пожеж. Рятувальники завершили гасіння у Білій близько десятої вечора. Вкотре наголошую, що такі пожежі досить затратні, оскільки ми залучаємо весь особовий склад, техніку, багато пального йде на гасіння. А загалом виїзд одного автомобіля на гасіння вартує близько п’ятдесяти тисяч гривень. До таких пожеж, зазвичай, призводить людська недбалість або спеціальні підпали. Часто люди випалюють траву, намагаючись щось привести до порядку. Потрібно зрозуміти, що збитки через такі дії значні. Гине тваринний світ, погіршується стан ґрунтів. Екологічний баланс ґрунтів погіршується назавжди. В зону ризику потрапляють не лише житлові масиви. Коли пожежі стаються поблизу ліній електропередач, це може призвести до замикання», – розповідає Ірина Крупа.
Пожежі через спалювання сухої трави зафіксовані в усіх районах області. Порушення передбачає адміністративну відповідальність; якщо дії завдали значних збитків загрожує кримінал.
Вікторія Неборак
2 Comments
Треба вводити не адміністративну, а кримінальну відповідальність.
Чому не шукаєте винних? Зазвичай люди в селах самі підкажуть хто це міг зробити або зробив. Шукайте і карайте!