Це яку хімію треба прискати, щоб отак…, – написала у мережі Фейсбук Елена Хоменчук та додала фото, на якому десятки мертвих чорногузів. Трупи лелек встелили щойно зоране поле. Світлина викликала серед читачів жваве обговорення, інформацію активно перепоширюють, менш як за добу – понад 28 тисячі разів.
Ситуація із загибеллю лелек й справді мала місце. Проте, не в Україні, а в Сербії у 2014 році. Тоді про мертвих птахів написав сербський інтернет-портал Vesti.rs . Окрім цього, закордонне видання наголосило на тому, що Міністерство сільського господарства та охорони навколишнього середовища суворо забороняє застосування засобів захисту рослин, що містять активну речовину карбофуран, наприклад фурадан.
“Заборонені речовини, якими покропили зерна та інших тварин. Заборонена речовина отруїла тварин. Міністерство сільського господарства та охорони навколишнього середовища нагадало, що застосування засобів захисту рослин, що містять активну речовину карбофуран, наприклад фурадан, заборонене.”, – йдеться у матеріалі інтернет-порталу.
Зазначимо, проблеми через обробку полів в Україні є, зокрема, на Тернопільщині. І не у минулому, а сьогодні. Проте гинуть не лелеки, а дикі тварини і комахи. Так, у Лановецькому районі невідомою речовиною отруїлися зайці і борсуки. За загибель цих тварин відповідатимуть місцеві аграрії. Також, як повідомили сьогодні у поліції, окрім Лановеччини, подібна проблема виникла й на Шумщині, де масово гинуть бджоли. Місцеві жителі припускають, комахи отруїлися хімікатами, які для обробки полів використуовують аграрії