За допомогою доступних домашніх продуктів та спецій, а головне – безпечних для здоров’я, ви самостійно можете зафарбувати курячі яйця на Великдень.
Світло-коричневий колір – мелена кава
Щоб пофарбувати яйця у натуральний коричневий колір, відваріть їх у 250 мл води з кавовими зернами протягом 5-8 хвилин. Залиште яйця у кавовій воді на кілька годин.
Рожевий колір – буряковий сік
Щоб ваші пасхальні яйця забарвились у яскравий червоний колір – вичавіть сік з буряка або натріть його на грубій тертці та розведіть з невеликою кількістю води. Занурте попередньо зварені яйця у воду з буряковим соком та залиште в каструлі на 3-4 години.
Якщо натертий буряк залити водою, додати 2 столові ложки оцту і кип’ятити 5 хвилин на маленькому вогні, а потім зцідити відвар і занурити в нього варені яйця, отримаєте рожеві крашанки із бузковим відтінком.
Червоний колір – лушпиння цибулі
Для отримання красивого червоного кольору варіть яйця у воді з великою кількістю цибулевого лушпиння та залиште настоятись 2-3 години. Залежно від часу приготування та насиченості відвару отримуємо палітру від золотавого до цегляного, червоного і коричнево-бордового кольорів.
Помаранчевий колір – морквяний сік
Вичавіть сік з моркви, розбавте з водою та варіть яйця у морквяному соку 5-8 хвилин. Для кращого результату залиште яйця у воді на кілька годин.
Зелений колір – шпинатний сік або кропива
Дрібна наріжте листя шпинату та відваріть яйця у воді з зеленню протягом 5-8 хвилин. Виключіть вогонь під каструлею та залиште яйця у воді зі шпинатом на кілька годин.
Фіолетовий колір – синя капуста або фіалки
Щоб отримати красиве фіолетове забарвлення яєць – дрібно насічіть синю капусту, додайте 250 мл води та замочіть попередньо відварені яйця на 3 години. Рекомендують також натирати листям капусти варені яйця. Експериментуйте!
А ще яйця рекомендують замочити у відварі з фіалками.
Темно-синій колір – домашнє вино
Домашнє вино потрібно розвести з водою й залишити яйця фарбуватись на 15 хвилин.
Блакитний колір – червонокачанна капуста
Голівку капусти треба подрібнити, залити водою (0,5 літра), додати 6 столових ложок оцту і дати настоятися 8-10 годин. Процідити настій і опустити в нього щойно зварені яйця. Тримати у настої від 30 хвилин до 3 годин. Під час висихання крашанки на очах міняють колір із бузкового на блакитний.
Жовтий колір – мелена куркума
Яскраве жовте забарвлення яєць можна отримати, якщо відварити їх у куркумі. Додайте у невелику каструлю 250 мл води, куркуму та варіть яйця 5-8 хвилин. Дайте пасхальним яйцям настоятись у воді зі спецією кілька годин. Щоб досягнути жовтого кольору, можна відварити куркуму, паприку й терту моркву в таких пропорціях: 1 пачка паприки; 1 пачка куркуми; 3 морквини; 0,5 літра води.
У відео ви знайдете ще більше ідей для фарбування крашанок природними барвниками.
Яйця треба підготувати до фарбування
Як рекомендує Gazeta.ua, до фарбування яйця потрібно підготувати:
– аби яйця не тріснули під час варіння – дістаньте їх з холодильна за 30 хвилин до варіння або протримайте у холодній воді протягом 15 хвилин;
– перед самим фарбуванням треба добре вимити яйця з милом; для цього варто використати стару зубну щітку;
– після фарбування натріть кожну з крашанок серветкою, просоченою рослинною олією, це надасть глянцевого блиску;
– можна обмотувати яйце рисовими зернятами, стрічками або нитками і тоді опускати у барвник, так крашанки будуть з візерунками.
Фото: pinterest