Проект “Територія розвитку”
Уроки географії, хімії та фізики відтепер стануть улюбленими для тернопільських школярів. Побачити, як у вир закручується вода, ростуть гори та навіть долучитися до розвитку штучного інтелекту відтепер можна у міському Центрі Науки.
Неабияк новаціям тішаться педагоги. Кажуть такі технології є лише у найкращих європейських школах, а відтепер і у Тернополі.
– Японські школярі вивчають ландшафти у географії саме завдяки таким пристроям, які представлені у Центрі Науки. Відтак це означає, що ми наближаємося не лише до європейської освіти, але загальносвітової, – каже викладач ТНПУ ім. В. Гнатюка Ольга Барна
Облаштували центр за кошти із громадського бюджету, проект обійшовся у мільйон гривень. Організатори наголошують, на досягнутому не зупинятимуться, тож шукають меценатів для подальшого розвитку.
– Облаштувати Центр допомоги друзі з Харкова, де вже успішно існує подібний проект. Але до роботи активно взялися у тернопільські науковці. Тут презентуватимуться і їхні винаходи, – розповідає голова «Центру Науки Тернополя» Христина Білінська.
Розвиток інновацій неабияк підтримує Агрохолдинг«МРІЯ». У компанії вже мають добру практику у співфінансуванні місцевих наукових пікніків. До саморозвитку учнів долучилися і цього разу. Агрохолдинг виділив понад 80 тисяч гривень на поповнення експонатів у Центрі Науки. Обновки пояснюватимуть школярам, як працюється у сільському господарстві.
– Ці кошти будуть спрямовані на два проекти. Перший біологічного спрямування, де можна буде побачити, як розвиваються рослини. Інший – пов’язаний з системою ваг за допомогою якого можна буде підняти великі вантажі, Зокрема трактор, – директор благодійного фонду Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.
Щороку на підтримку наукових проектів Агрохолдинг виділяє близько 100 тисяч гривень. У компанії переконані – технічні інновації є невід’ємною частиною розвитку аграрної сфери.