Тиха нава актори: каст, що оживив таємниці першого українського true crime серіалу

Серіал «Тиха Нава» вийшов на Київстар ТБ у січні 2026 року і одразу прикував увагу мільйонів глядачів. Це перший український проєкт у стилі true crime — детективний трилер, де за спокоєм провінційного містечка ховаються злочини, корупція та мовчання цілої громади.

Події розгортаються влітку 2018 року: молодий юрист Адам приїжджає на відпочинок зі своєю нареченою, але невдовзі опиняється в епіцентрі розслідування жорстоких злочинів. Поліція не поспішає шукати правду, свідки бояться говорити, а система тисне на кожного, хто намагається докопатися до суті.

Успіх стрічки — понад сім мільйонів переглядів за перші десять днів — багато в чому пояснюється акторським складом. Режисер Дмитро Андріянов зібрав команду, де театральні ветерани зустрілися з молодими зірками, і кожен додав історії стільки правди та емоційної глибини, що навіть найважчі сцени не здаються штучними.

Олександр Рудинський у ролі Адама Юшкевича

Олександр Рудинський грає Адама — молодого юриста, який приїжджає до Тихої Нави повний надії на спокійний відпочинок, а натомість стикається з жорстокою реальністю. Його персонаж — не класичний герой-рятівник. Це людина з тріщинами, яка поступово ламається під тиском системи, але все одно продовжує шукати правду.

Рудинський, заслужений артист України та актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, уже встиг завоювати популярність роллю в серіалі «Перші ластівки». Тут він показав зовсім іншу грань таланту. Його Адам — вразливий, іноді розгублений, іноді відчайдушний. Актор майстерно передає внутрішній конфлікт через міміку, погляд і навіть паузи. Коли Адам опиняється за ґратами або стикається з байдужістю слідчих, Рудинський змушує глядача буквально відчувати, як земля йде з-під ніг.

Його попередня робота в британській короткометражці, що отримала премію BAFTA, теж говорить про здатність грати складні психологічні стани. У «Тихій Наві» ця майстерність розкрилася на повну.

Анастасія Пустовіт у ролі Кіри

Анастасія Пустовіт створила один із найяскравіших жіночих образів серіалу — Кіру. Це жінка, яка несе в собі і силу, і глибоку вразливість. Її персонаж стає важливою ланкою в ланцюгу подій, і Пустовіт грає так, що Кіра ніколи не здається просто «допоміжною» фігурою.

Акторка Київського академічного театру драми й комедії на Лівому березі Дніпра вже відома за ролями в «Перших ластівках. Zалежні», фільмах «Коли падають дерева» та «Між нами». У «Тихій Наві» вона додала образу стільки нюансів, що Кіра виходить за межі типової «жінки в детективі». Пустовіт зізнавалася в інтерв’ю, що деякі сцени були емоційно найважчими в її кар’єрі — і це відчувається на екрані. Глядач вірить кожному її погляду, кожному здриганню голосу.

Ветерани сцени, які надали серіалу ваги

Лариса Руснак у ролі Відьми — це окрема історія. Народна артистка України, акторка театру Франка, нагороджена Орденом княгині Ольги, вона грає загадкову місцеву жінку з такою внутрішньою силою, що персонаж стає майже містичним, хоча й повністю реалістичним. Руснак не потребує яскравих спецефектів — достатньо одного її погляду, щоб у залі або перед екраном похололо.

Андрій Самінін, який озвучує Тома Круза в українських прокатах, тут грає батька Адама — Станіслава. Його персонаж — це ще один шар сімейної драми та моральних дилем. Самінін приносить у роль ту саму впевнену, трохи жорстку харизму, яку ми звикли чути в його дубляжі, але тепер вона звучить по-українськи і по-людськи.

Михайло Жонін у ролі Капінуса та Сергій Кисіль як Фоменко доповнюють картину провінційної влади та силових структур. Жонін, відомий дубляжем «Хронік Нарнії», «Панди Кунг-Фу» та багатьох інших стрічок, тут показує зовсім іншу іпостась — місцевого «хазяїна», за чиєю маскою ховається багато темного. Кисіль, з досвідом роботи в «Жіночому лікарі» та «БожеВільних», грає Фоменка так, що той одночасно викликає і роздратування, і жаль.

Образ темної сторони: два актори на одну тінь

Образ головного антагоніста втілили відразу два актори — Павло Шпегун (Павленко) та Іван Білаш (син Капінуса). Таке рішення додало багатошаровості. Шпегун, театральний актор, відомий своєю роботою в постановках Франківського театру, створив персонажа, від якого віє холодом навіть у найтепліших сценах. Білаш приніс у свою роль молодість і внутрішню розгубленість, що робить антагоніста не просто «злом у чистому вигляді», а продуктом середовища.

Основний акторський склад серіалу «Тиха Нава»

Актор Роль Відомі попередні роботи
Олександр Рудинський Адам Юшкевич «Перші ластівки», театр ім. І. Франка, BAFTA short film
Анастасія Пустовіт Кіра «Перші ластівки. Zалежні», «Коли падають дерева», «Між нами»
Михайло Жонін Капінус Дубляж («Хроніки Нарнії», «Панда Кунг-Фу»), театр
Сергій Кисіль Фоменко «Жіночий лікар», «БожеВільні», «Я – Надія»
Лариса Руснак Відьма Театр ім. І. Франка, народна артистка України
Андрій Самінін Батько Адама (Станіслав) Озвучення Тома Круза, «Прикордонники», «Ключі від правди»
Олександра Сорока Інна Ролі в українських серіалах та фільмах

Коротка довідка про ролі та попередні роботи акторів серіалу «Тиха Нава» (за матеріалами Вікіпедії).

Чому саме цей каст зробив «Тиху Наву» особливою

У «Тихій Наві» немає суперзірок, які затуляють історію. Натомість є злагоджений ансамбль, де кожен актор знає своє місце і водночас виводить персонажа на перший план, коли це потрібно. Театральна школа багатьох учасників відчувається в тому, як точно вони тримають напругу навіть у довгих діалогах без спецефектів.

Режисер не ставив акторів у відомість про реального прототипа злочинця заздалегідь — деякі навіть відмовлялися від ролей, дізнавшись про глибину теми. Це додало грі ще більшої щирості. Актори грали не «зло» і «добро», а живих людей, які опинилися в пастці системи, страху та власних компромісів.

Саме завдяки такому підходу «Тиха Нава» вийшла за межі звичайного детектива. Вона стала розмовою про те, як маленьке містечко може мовчати роками, як корупція роз’їдає все зсередини і як одна людина може почати змінювати хід подій, навіть коли весь світ проти неї.

Гра акторського ансамблю перетворила «Тиху Наву» на потужний соціальний трилер, який змушує не просто стежити за сюжетом, а замислюватися про ціну мовчання та важливість правди.

Серіал «Тиха Нава» доступний на платформі Київстар ТБ. Його актори не просто виконали ролі — вони створили живі образи, які залишаються в пам’яті надовго. У кожному погляді Рудинського, у кожній інтонації Пустовіт чи Руснак відчувається те, що робить українське кіно дедалі сильнішим: чесність, сміливість і вміння говорити про складне без прикрас.

Якщо ви ще не дивилися — саме час. Бо «Тиха Нава» — це не лише про злочини в маленькому містечку. Це про нас самих.

More From Author

І будуть люди: епічна історія незламності українців

Серпень який місяць: повний огляд восьмого місяця літа

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *