На Тернопільщині злодії сховали вкрадену львівську ікону (Відео)


Старовинну ікону викрадену на Львівщині днями знайшли у каплиці посеред поля в Бучацькому районі. Дерев’яний образ вирізьблений у 18 столітті зайняв центральне місце у маленькій церкві. Проте ніхто з жителів села Нові Петликівці, поблизу якого споруджена придорожня святиня, не знав, що там з’явився намолений образ. Правоохоронці припускають, тут злочинці переховували ікону, допоки шукали покупця.

– Капличка на окремні села. Люди туди здебільшого навідують влітку, у добру погоду. Відтак не дивно, що ніхто з моїх односельчан не помітив, що в маленькій церквиці знаходиться щось чуже. Про цю знахідку мені повідомили львівські правоохоронці, – розповідає сільський голова с. Нові Петликівці Тарас Єднак.

Ікона унікальна – фігури вирізьблені з дерева й пофарбовані. Щороку тисячі вірян, які йдуть до відпустового місця у Польщі, складають молитви у невеликому храмі, де зберігається святиня. Сільський голова села Губичі радіє, що образ повернеться додому.

– Ікона пропала з нашої церкви ще 19 жовтня. Самі не знаємо як це сталося і хто на таке здатен. Але тепер поставимо нові, місці замки, щоб вона більше не пропадала, – зауважив сільський голова с. Губичі на Львівщині Василь Івашків. 
Як вдалося знайти ікону аж за триста кілометрів, львівські слідчі поки не розголошують. Після трафунку її обіцяють пильнували ліпше.

Надія Березюк

Надія Березюк

Журналіст

Попередня стаття

Заради 13-річної учениці майже два десятки педагогів вчаться додатково (Відео)

Наступна стаття

Унікальний вид спорту стає популярним серед тернополян (Відео)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України. Інформація, яку публікує “МедіаТОР” і сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.

Матеріали з позначкою «Територія Розвитку” публікуються на правах реклами та відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.