У понад десятьох дитсадках Тернополя є кліщі

????????????????????????????????????

У  2017 році ентомологи Тернополя відібрали 892 проби побутового пилу в ДНЗ, школах-інтернатах, перукарнях і ін.  з них 114 – з пиловими кліщами. З 23 ДНЗ в 11 виявлено кліщі. Найбільша кількість кліщів виявлялась в пробах побутового пилу з постільної білизни, матраців.

 

Ми стикаємося з пилом щодня. Кліщі домашнього пилу дуже дрібні (0,1-0,5 мм), не видні неозброєним оком. В одному грамі пилу може міститися від 200 до 15 тисяч кліщів.

 

Місце проживання цього кліща – постіль, живлення – виключно продукти епідермісу людини, волосся та ін. рогові залишки. Температура 20-30 0С і вологість близько 70%, слабо провітрювані приміщення – ідеальні умови для швидкого розвитку. Основними місцями локалізації алергенних кліщів служать матраци, пір’я подушок. Тут же кліщі можуть ховатися від механічних дій і при настанні неблагоприємних для розвитку умов. Також вони заповзають в одяг, килими, м’які іграшки, під плінтуси і паркет.

 

Основний алерген міститься в хітиновому покриві кліщів, а також в відходах їх життєдіяльності – фекальних кульках, один кліщ виділяє їх біля 15 в день. Фекальні частки мають виняткову здатність викликати алергію. Піднявшись у повітря, вони подовгу не осідають змішуються з домашнім пилом, і при вдиханні потрапляють у дихальні шляхи людини, викликаючи водяні виділення з носа і приступи багаторазового чхання, свербіж крилець носа, сльозоточивість, кашель, а в тяжких випадках – приступи задухи і до розвитку бронхіальної астми.

 

Як захиститись від пилових кліщів?

Особливо необхідна щотижнева обробка м’яких меблів, регулярна просушка постелі. Дитячі іграшки зберігати на полицях, що зачиняються. З метою знезараження дитячі іграшки кладуть на добу в морозильну камеру, а потім перуть. Деякі дослідники відзначають, що кліщі, а особливо їхні яйця швидко гинуть при контакті з сіллю. Тому можна рекомендувати миття підлоги водою з додаванням солі (10-20%) розчин.

 

Не слід заставляти житлові кімнати, особливо спальні, меблями. Не зберігати речі під ліжком (всі поверхні повинні бути легко доступні для прибирання).

Як найчастіше піддавати постільні речі впливу вітру, морозу (низька та висока температура вбивають кліща) й особливо – впливу прямих сонячних променів. Встановлено, що алерген, отриманий із кліщів, не руйнується при кип’ятінні упродовж години, але цілком втрачає свою активність при опромінені ультрафіолетовими променями протягом двох годин.

 

Якщо у Вас алергія і Ви не можете встановити причину, – спробуйте перевірити своє помешкання на безпечність щодо пилових алергенних кліщів звертайтесь в паразитологічну лабораторію ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», консультації за телефоном 52-49-80, – повідомив ентомолог Тернопільського обласного лабораторного центру С.В.Величко.

Попередня стаття

Після тривалої хвороби померла 31-річна журналістка родом з Тернополя

Наступна стаття

Понад годину тернопільським тролейбусом п’яний дідусь катав онука

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.