З другого квітня краяни починають укладати угоди з обраними лікарями. Підписувати декларації можна з терапевтами і педіатрами.
Відтепер медична допомога не буде прив’язаною до місцями прописки та проживання. Краяни можуть обрати собі сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі. Гроші за медичне обслуговування заплатить держава.
«Як брати сімейного лікаря? Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно. Пам’ятайте, що ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» – можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо», – повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Другим кроком є підписання декларації. Для цього необхідні такі документи: паспорт, ідентифікаційний номер. При підписанні декларації з педіатром потрібне свідоцтво про народження дитини.
«Декларацію можна заповнити в електронному вигляді. Якщо ви офіційно задекларували вибір свого лікаря, гроші за ваше обслуговування держава сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар», – наголошує Національна служба охорони здоров’я.
Один сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Звертатись можна з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям.
Процес укладання декларацій триватиме до кінця 2018-го року.
Підготувала Вікторія Неборак