Свято потрібне, щоб посадити картоплю, – кременчани про День праці (Відео)


Сьогодні, 1 травня, в Україні відзначають Свято праці або День міжнародної солідарності трудящих.

 

Сьогодні його святкують у 142 країнах світу. Натомість у жителів Кременця свято асоціюється з Радянським союзом. Люди пригадують, що тоді воно проходимо під гаслом «Мир! Труд! Май!» з пишними демонстраціями та великим скупченням народу.

 

Однак, започатковане це святкування було не за часів існування Радянського Союзу, а значно раніше. Понад 100 років тому чиказькі робітники вийшли на страйк, вимагаючи зменшеня робочого дня. Проте мирний мітинг 1886 року закінчився кровопролиттям і жорстокими сутичками з правоохоронцями. За кілька років після цього Паризький конгрес ІІ Інтернаціоналу в пам’ять про ці події постановив, що кожного року 1 травня будуть проводитись мирні демонстрації робітників. Ініціативу підхопили багато Європейських країн та США.

 

А чи святкують кременчани День праці? – дивіться у  проекті «Власне бачення» Першого інтернет-телебачення Тернопільщини «МедіаТОР».

Попередня стаття

На Тернопільщині скоро запрацює третій спиртзавод (Фото)

Наступна стаття

Тернопільські лікарі радять не займатися самовидаленням кліщів (Відео)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.