У селі поблизу Тернополя 120 га землі роздали чужим (Відео)

Проект “Територія розвитку” 

 

Мешканці села Малий Ходачків, що неподалік обласного центру, відстоюють землю. Кажуть 120 га чорнозему довкола села роздали чужинцям.

 

Пан Степан одним з перших пішов воювати в АТО. Пригадує, у 2015 було багато запеклих боїть, але  ще палкішою сьогоднішня є боротьба у рідному селі, неподалік обласного центру. Вже декілька місяців чоловік разом з односельчанами відстоюють землю, бо роздають її чужинцям.

 

– Роздають землю біля школи, клубу. Приватизовують пасовиська. От наприклад одне з пасовищ вже зорали і розділили на 3 земельні ділянки. Одна належить сільському голові, інша дочці землеупорядниці. Поруч ще одне пасовище яке роздали депутатам сільської ради. А люди, які роками живуть у селі не можуть приватизувати навіть 20 сотих городу, – розповідає мешканець села, учасник АТО Степан Недошитко.

 

У розкраданні земельних діляноклюди звинувать сільського голову.

– Землю у селі та довкола роздали чиновникам різних рангів, прокурорам тощо. Натомість наші АТОвців, яких в селі 13, землі отримають на болотах, – каже мешканка села Малий Ходачків Дарія Недошитко.

 

Своє невдоволення жителі Малого Ходачкова прийшли висловити під стіни сільської ради. Вимагали аби керівництво публічно прозвітувало про кожен розданий гектар землі.

 

Натоміть керівник села наголошує  –  землю роздає не він. Рішення приймають або сільські депутати, або в управлінні державного земельного кадастру.

 

– Я на посаді 2 роки. За цей час багато зроблено і землю отримали атовці, які служили ще в 2014-15 роках. Але це не моя компетенція, бо землі поза межами села. Тобто ми видаємо розпорядження а погоджують все в управлінні державного земельного кадастру. Щодо інших виділених ділянок то за кожну  з них прогодували сільські депутати, – наголошує сільський голова Володимир Береза.

 

Депутати виправдовуються, їхніми голосами часто маніпулюють.

– Деякі питання на сесію не виносяться. Рішення приймає сам голова. Також підтасовують голоси. Тобто на сесії нам говорять про одну ділянку, а по факту виходить зовсім інша, – зазначає  депутат селищної ради Олександр Пиндус.

 

Щоб захищати  чорнозем селяни готові йти до суду. Тож шукаючи юридичної підтримки звернулися до представників парії «Справедливість» Валентина Наливайченка.

– Люди дуже обурені і вимагають справедливості. Ми не можемо стояти осторонь. Бо такі проблеми є у багатьох селах. Сільські голови використовують всі можливості забагатися перед виборами та об’єднанням громад. Ми маємо юридичний  відділ, де безкоштовно надаємо консультації всім хто потребує, – наголосив   голова районного осередку партії «Справедливість» Валентина Наливайченка Андрій Бутковський.

 

В неділю жителі Малого Ходачкова зберуться знову. Радитимуться, як вберегти батьківську землю.

 

Попередня стаття

У Тернополі затримали крадіїв каналізаційних решіток, один із них – таксист (Відео)

Наступна стаття

Близнюки розмовляють на особливій мові – “своїй”

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.