Невдовзі розпочнеться опалювальний період. Минулого року субсидії у Тернополі отримували 49 тисяч сімей, цьогоріч – майже 9 тисяч. За чотири дні жовтня із заявами на призначення житлових субсидій в управління соціального захисту звернулися 900 тернополян. Субсидія призначатиметься з місяця звернення. Якщо люди подали документи у жовтні, то будуть отримувати їх з жовтня, якщо у листопаді, то тоді з листопада. Документи бажано подати максимально до 20 жовтня, – розповів у прямому ефірі МедіаТОРа начальник управління соціальної політики ТМР Володимир Сулима.
Звернутися в управління соціальної політики мають тернополяни, у яких:
– відбулися зміни у складі сімей – реєстрація особи, виписка, прописка, розлучення і т.д.
– якщо була здійснена покупка чи отримано спадок раніше, але вже пройшло 12 місяців.
– а також інші випадки, передбачені законодавством.
Не потрібно звертатися до працівників соцслужб із заявою на призначення субсидії:
– сім’ям, які отримували субсидії у літній період, їм перерахують автоматично.
– сім’ям, які звернулися із заявою про призначення субсидії після 1 травня 2018 року і їм не вийшла субсидія. Їхні дані є в управління соціального захисту, які опрацюють автоматично.
Якщо у складі домогосподарства є особа працездатного віку, яка немає доходу або отримує дохід менший мінімального соціального доходу, чи не сплатила єдиного соціального внеску – така сім’я не має права на отримання субсидій. Проте і тут є винятки – у разі захворювання особи працездатного віку, що підтверджується довідкою з медичної установи. Також є й інші нюанси, які може розглянути комісіяі тільки після цього прийняти рішення про призначення субсидії чи відмову.
Якщо сім’я придбала авто у кредит і перший внесок перевищував 50 тисяч гривень – сім’я не має права на субсидій. Проте були випадки, коли і у цій ситуації комісія призначала позитивне рішення щодо призначення субсидій.
У випадку спадкування чи набуття права власності в інший спосіб – домогосподарство не має права на субсидії. Проте люди можуть звернутися в управління соціальної політики для того, щоб їхній випадок розглянула комісія – це можливо.
Якщо у помешканні є особи, які зареєстровані, але не проживають, то таких людей, аби отримати субсидію, потрібно виключити зі складу сім’ї. Проте це не стосується чоловіка і дружини – у цьому випадку позитивного рішення щодо субсидій бути не може.
Якщо ж подружжя розлучилося, а чоловік, наприклад, проживає за тією ж адресою, що і дружина і вони між собою конфліктують, то комісія може виключити батька зі складу сім’ї. Але це за умови, що подружжя розлучилося. Якщо ні – то комісія у цьому випадку нічого зробити не може.
Якщо люди проживають у помешканні без реєстрації, то вони також можуть отримати субсидії. Для цього потрібно надати договір оренди житла.
Якщо хтось із членів родини перебуває закордоном понад 60 днів – права на субсидії немає. Комісія вносила пропозиції щодо зміни цього положення, адже іноді пенсіонери поняття не мають, де, наприклад, перебуває внук, який зареєстрований у її помешканні. Проте, тут без змін – права на субсидію такі сім’ї не мають.
Людмила Маліброда
One Comment
Особливо дико звучить ось це:
Якщо у помешканні є особи, які зареєстровані, але не проживають, то таких людей, аби отримати субсидію, потрібно виключити зі складу сім’ї.