У Prozorro запрацював автоматичний пошук підозрілих закупівель

Виявляти підозрілі закупівлі ще на ранніх стадіях проведення тендерів дозволить нова система, яка запрацювала нещодавно. Система електронних державних закупівель Prozorro першою у світі запустила механізм для автоматичного пошуку підозрілих закупівель. В подальшому результати відправлятимуть на моніторинг державним аудиторам.

 

Нова система складається з 35 ризик-індикаторів, по яких «проганятиметься» кожен тендер. Ці індикатори розділено на дві групи: процедурні (недотримання норм законодавства) і ймовірні. На основі перевірки за допомогою індикаторів буде створюватися масив даних, який автоматично оцінюватиметься системою на предмет ризику і підозрілості.

 

Головною ідеєю роботи нового механізму є саме запобігання сумнівним торгам. В разі отримання повідомлення від нової системи Держаудитслужба толерантно звератиметься до замовників торгів, щоб вони виправили порушення. У разі ігнорування таких звернень служба виходитиме на перевірки з фіксацією порушень і подальшим зверненням до правоохоронних органів. «

 

На відміну від розгляду скарг Антимонопольним комітетом України, початок моніторингу Держаудитслужбою не зупинятиме сам процес закупівлі. Весь процес моніторингу однієї процедури займатиме до 15 робочих днів.

 

Довідка: система Prozorro була поширена в Україні на всіх державних замовників з 1 серпня 2016 року при проведенні закупівель товарів вартістю понад 200 тисяч гривень і послуг – понад 1,5 мільйона гривень. Ключовим критерієм перемоги в тендері в рамках Prozorro є ціна, а економія державних коштів досягається за рахунок конкуренції за ринковим принципом. У 2017 році Україна провела державні закупівлі в системі Prozorro на суму 500,3 мільярда гривень. Повідомляє УНІАН.

 

підготувала Людмила Маліброда

Людмила Маліброда

Людмила Маліброда

Журналіст

Попередня стаття

Жителям Тернопільщини радять робити запаси картоплі

Наступна стаття

Діти із зони АТО/ООС отримають статус постраждалих внаслідок воєнних дій

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України. Інформація, яку публікує “МедіаТОР” і сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.

Матеріали з позначкою «Територія Розвитку” публікуються на правах реклами та відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.