Тернопільську окружну виборчу комісію ТВО №163 офіційно розпустили

12 березня у Центральній виборчій комісії відбулося засідання стосовно Тернопільської ОВК територіального виборчого округу №163. У результаті – її розпустили. Причина — порушення вимог закону «Про вибори Президента України».

 

За попередньою інформацією, ОВК при формуванні дільничих виборчих комісій порушила норми виборчого законодавства та призначило на керівні посади в дільничих виборчих комісіях людей з порушенням принципу квотності.

 

Згідно з законом, кожний суб’єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (крім Міністерства закордонних справ України) має право на пропорційну частку кожної категорії керівних посад у дільничних виборчих комісіях. Частка керівних посад для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій в межах територіального виборчого округу визначається відповідно до кількості кандидатур, включених від цього суб’єкта до складу дільничних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу дільничних виборчих комісій. Особа, включена до складу дільничної виборчої комісії за поданням голови окружної виборчої комісії (для закордонної виборчої дільниці – за поданням Міністерства закордонних справ України), може бути призначена на керівну посаду в цій комісії тільки у разі відсутності кандидатур на таку посаду від кандидатів на пост Президента України. Розподіл керівних посад між суб’єктами подання в межах часток, визначених відповідно до цієї частини, визначається окружною виборчою комісією (для закордонної виборчої дільниці – Центральною виборчою комісією). При цьому повинна бути дотримана приблизна рівномірність територіального розподілу посад, отриманих представниками кожного суб’єкта подання. В ОВК ТВО №163 ці норми були порушені.

 

Для того, щоб не ставити під сумнів вибори в окрузі з центром в Тернополі, ЦВК прийняло рішення розпустити окружну виборчу комісію і сформувати нову. До 16 березня мають також утворити ДВК в межах територіального виборчого округу №163 з неухильним дотриманням вимог закону.

 

Нагадаємо, що кількісний склад ОВК у ТВО №163 налічував 36 членів.

 

підготувала Людмила Маліброда

Людмила Маліброда

Людмила Маліброда

Журналіст

Попередня стаття

Через масовий відстріл на Тернопільщину щороку повертається все менше лелек

Наступна стаття

ЦВК розпустила тернопільську окружну виборчу комісію (НАЖИВО)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України. Інформація, яку публікує “МедіаТОР” і сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.

Матеріали з позначкою «Територія Розвитку” публікуються на правах реклами та відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.