З січня стартувала медична реформа. За словами начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислава Левчука, медичні заклади Тернополя перетворено в підприємства, створена електронна реєстратура і мережа на первинній ланці, зроблений реєстр пацієнтів та лікарів. Відтак, до впровадження медичної реформи тернопільські заклади охорони здоров’я, готові.
Згідно з медичною реформою, каже Ростислав Левчук, держава виділятиме кошти на пацієнта. Щоб отримувати медичні послуги первинної ланки безкоштовно, потрібно обрати лікаря і підписати з ним декларацію.
– Держава гарантує такі напрямки безкоштовної допомоги, як екстренна невідкладна допомога, рододопомога, хоспісна і дитяча допомога, – розповідає Ростислав Левчук.
З квітня розпочнеться укладання декларацій та угод на надання первинної медичної допомоги. До цього часу тернопільські лікарі закликають визначитися з сімейним лікарем чи дільничним терапевтом або педіатром. Договори з сімейними лікарями може підписувати уся сім’я, або кожен член сім’ї окремо з різними лікарями. Кошти за оплату первинної медичної допомоги держава виділятиме згідно з декларацією.
– З 2019 року, ті особи, які не бажають укласти відповідну декларацію, оплачуватимуть первинну медичну допомогу самостійно. Держава не буде мати сигналу у вигляді декларації, що певний пацієнт уклав угоду з певним закладом охорони здоров’я, – каже головний лікар міського закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Микола Медвідь.
З 1 липня запрацює Національна служба здоров’я. Тоді й розпочнеться фінансування первинної медичної допомоги.