Понад двісті укусів кліщів зареєстрували лікарі-епідеміологи цієї весни. В обласному лабораторному центрі припускають, що укусів на Тернопільщині трапляється набагато більше, але не всі краяни звертаються до лікарів.
Середина травня – пік активності кліщів. Атакують вони і людей, і тварин. Відтак лікарі-епідеміологи просять жителів краю бути обачними, берегти себе та своїх улюбленців.
«При укусах кліщів жителі краю намагаються самі впоратися. Але ми вкотре наголошуємо, що в цьому є небезпека. Оскільки видалити кліща повністю – це одне, а провести необхідне превентивне лікування – інше, але необхідне. Оскільки хвороба Лайма все частіше почала проявлятися. І проявлятися вона може не відразу, а дещо пізніше. Наслідки її дуже складні», – повідомив заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Паничев.
Кількість випадків хвороби Лайма в Україні більшає, – констатують лікарі-епідеміологи. Відтак жителів краю просять у випадку укусу кліща не нехтувати професійною медичною допомогою.
Вікторія Неборак