Понад 28 мільйонів гривень не вистачає на фінансування закладів освіти на Тернопільщині. Відтак педагоги краю ризикують залишитися без зарплат.
Через недофінансування освіти педагоги вирішили приєднатися до протестної акції 9-го жовтня у Тернополі. «Нас хвилює вибіркове ставлення Уряду до умов оплати праці різних категорій освітян. Педагоги дошкільних, професійно-технічних та інших закладів обурюються. Ми вже два роки поспіль спостерігаємо дискримінацію в оплаті праці. Нашу галузь недофінансовано, особливо це стосується міст обласного значення. До кінця року не вистачає близько 28-ми мільйонів гривень коштів освітньої субвенції, а з місцевих бюджетів не вистачає 30 мільйонів гривень. Весь тягар фінансування влада перекладає на місцеві бюджети, які ніяк не можуть впоратися», – каже голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Ніна Мокей.
Місяцями боргували зарплату педагогам у Кременці. Днями питання вдалося вирішити, однак проблема з фінансуванням виплат залишається. «Що стосується освітньої субвенції для закладів загальної середньої освіти, то бачимо потребу близько 28-ми мільйонів гривень. Нині у найскладнішій ситуації залишаються міста обласного значення. Що стосується міста Кременця, то хочу зазначити, що 2-го жовтня зарплата працівникам була виплачена. Заборгованість, що перевищувала мільйон гривень, погашена», – запевнила начальник управління освіти і науки ОДА Ольга Хома.
У найскладнішій ситуації залишаються викладачі ПТУ, а також дошкільних навчальних закладів. Оскільки їхнє фінансування покладено на місцеві бюджети.
Вікторія Неборак