Волонтери Гуманітарного штабу зустрілись із лікарями Тернопільського району. На зустрічі підсумували результати діяльності штабу в боротьбі з Covid-19. Також волонтери обговорили з медиками, яке обладнання можна придбати для лікувальних закладів району за кошти, що залишились.
– Я думаю, що маємо такий результат у Тернопільському районі, завдячуючи великій спільній роботі, яку ми з вами зробили на першому етапі. Минулого тижня наші активісти заїхали до вас і віддали останнє, що було на наших складах. Дошиті захисні костюми, рукавички, маски. Це все передали вам. У мене величезне прохання: бережіть це, тримайте на складах, бо ми не знаємо, яка ситуація буде осінню, – сказав народний депутат України, автор ініціативи «Безпека лікаря – наша безпека» Іван Чайківський.
Зібраними коштами волонтери завдячують небайдужим, що долучились, незважаючи на фінансову нестабільність.
– За період діяльності Гуманітарного штабу нам вдалось акумулювати більше мільйона гривень від малого, великого, середнього бізнесу. Частину коштів ми використали на закупівлю необхідного медикам, частина залишилась – близько 290 тисяч гривень. Ми сьогодні вийшли з такою ініціативою до наших медиків, щоб вони спільно прийняли рішення. Щоб за ці кошти можна було закупити обладнання для потреб жителів Тернопільського району, – повідомив керівник Гуманітарного штабу Тернопільського району для боротьби з Covid-19 Володимир Болєщук.
– Лікарі сьогодні дадуть інформацію, що потрібно докупити на ці кошти, чи це буде спільно з районним бюджетом, чи виключно наші гроші, немає значення, головне, щоб вони були витрачені на потреби, аби захистити і медиків, і жителів Тернопільщини, – сказав заступник керівника Гуманітарного штабу Тернопільського району для боротьби з Covid-19 Андрій Цибульський.
– Дякуючи Івану Адамовичу та штабу, сьогодні ми зібрались і підбили підсумки. Це питання він залишив для вирішення медиків і «первинки», і «вторинки», кому що потрібно, аби тим обладнанням могли користуватись жителі Тернопільського району, – зазначив в. о. директора КНП «Тернопільська центральна районна лікарня» Іван Трач.
– Ми обговоримо цю ситуацію, чого нам не вистачає, щоб наші пацієнти залишалися тут, а не розпорошувались по інших медзакладах, щоб надавати якісну, доступну лікарську допомогу, – в. о. головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернопільського району Галина Соколовська.
– Дуже добре, що оперативно був створений Гуманітарний штаб та відкритий благодійний рахунок. Ми також і з районного бюджету виділяли кошти, але процес їх освоєння довший, а тут потрібно було миттєво реагувати, – голова Тернопільської районної ради Андрій Галайко.
– Ця пандемія має такий характер: перше – це життя і безпека наших людей, а друге – економіка. Біда, яка прийшла, дала можливість багатьом подумати, переосмислити своє життя, ставлення до регіону й країни загалом, – сказав народний депутат України, автор ініціативи «Безпека лікаря – наша безпека» Іван Чайківський.
Після придбання і передачі обладнання Гуманітарний штаб припиняє роботу.