Тернопільська енциклопедія в електронному варіанті. Знаний краєзнавець створив Тернопедію, у якій буде понад 50 тисяч статей про наш край.
Задум створення Тернопільської енциклопедії виник ще на початку 2000-х років, коли з’явився Тернопільський енциклопедичний словник. Тоді Микола Василечко подав декілька статей до 4 тому. Так зародилася ідея створення енциклопедії в електронному варіанті. Запрацювала Тернопільська енциклопедія 3-го грудня 2017-го. Правда, тестові проби краєзнавець робив ще раніше.
– Наразі все на стартовому етапі, підготовляю основні статті, формую правила, шаблони, категорії та оформляю зовнішній вигляд сторінок, який, як і контент, буде відмінним від Вікіпедії, – розповідає Микола Василечко.
Тернопільська енциклопедія та Вікіпедія працює на одному рушії, загальний вигляд подібний. Але теми, події нашого краю розкриватимуться глибше. Якщо у Вікіпедії, за словами Микола Василечка, зараз 8-9 тисяч статей про Тернопільщину, то в Тернопільській енциклопедії краєзнавець планує від 50 до 100 тисяч матеріалів про наш край.
– За скільки часу, поки важко сказати, усе залежить від кількості охочих редакторів. Якщо працюватиме кільканадцять людей, – за три-чотири роки у Тернопільській енциклопедії буде близько 20–30 тисяч статей, – каже пан Микола.
Тернопільську енциклопедію, на відмінну від Вікіпедії, зможуть редагувати люди тільки під власним ім’ям і з усією відповідальністю за написане. А дописувати, каже Микола Василечко, зможе будь-хто, правда, розміщуватимуть статті на сайті редактори. Адже для цього потрібно знати вікі розмітку.