Діти мерзнуть: У будинках на п’яти вулицях Тернополя холодні батареї (Відео)

– Батарея холодна повністю, повністю холодна, те саме, що на вулиці.

Пані Світлана показує батареї, які не гріють від ранку. Разом з 2-річною Мартусею рятуються від холоду теплим одягом.

– Зараз будемо вдягати кофточку, теплі носочки і будемо лягати спати. Щойно прийшли з вулиці, зараз відчуємо, як холодно.

 

Цієї зими, каже пані Світлана, квартира добре не обігрівається і пропадає тепла вода. Жінка переконана, що це пов’язано зі встановленням у її будинку індивідуального теплового пункту.

– Минулого року проблем взагалі ніяких не було, постійно була тепла вода, не відчувалося ніякого дискомфорту, а від червня, як вони почали робити ІТП, усе почалося, – мешканка будинку на вул. 15 Квітня, 19 Світлана.

 

У сусідньому будинку мешкає пан Олег. Чоловік каже, не міг посушити одяг, аж тоді зрозумів, що батареї не гріють.

– Я попробував, батареї холодні, я до градусника, а там 16 чи 15 градусів, мені здається це вже кілька днів, а температура має бути нормальною, сусіду тепло у нього індивідуальне опалення, – розповідає мешканець будинку на вул. 15 квітня Олег Фостяк.

 

Запрошує до квартири на вул. 15 квітня, 25 і пані Анастасія. У неї троє діток, найменшому 1,5 роки. Жінка показує скільки одягу доводиться носити малим.Та це каже не рятує, у дітей холодні руки і вже з’явився нежить. А як буде з малюком, який скоро народиться не втямки.

– Ми їх накриваємо покривалом, зверху ще пледом, у хаті 14 градусів, у дітей нежить, кашель.  А за опалення платимо 3 900, якого реально немає, – розказує мешканка будинку на вул. 15 квітня, 25  Анастасія.

 

Монтували індивідуальні теплові пункти ще з червня місяця. Юлія Мамчак зазначає, що усі роботи проводилися без згоди мешканців. Тепер тепла в квартирах немає, бо доми не утеплені.

 

– Ну можливо якби була тепло модернізація, ремонт труб це було б ефективно, але старі доми, на стару проводку встановлено нове обладнання, ну ж так ніхто не робить, це гроші наші йдуть на вітер ми опалюємо повітря, а нам рахують за теплу хату, – мешканка будинку на вулиці 15 квітня.

 

У «Тернопільміськтеплокомуненерго» пояснюють, аби встановити індивідуально тепловий пункт, повідомляти мешканців не потрібно. А те, що у квартирах холодно їхня комісія не підтвердила.

 

– Скарги не підтвердилися, тому що у всіх квартирах було 18 градусів, температура була нормативна. Тепловий пункт працює в залежності від температури зовнішнього повітря, у нього є датчик зовнішнього повітря і якщо на вулиці температура піднімається, стає температура плюсова, автоматично понижається кількість тепла, яка йде на будинки, батареї можуть бути дещо холодні, але температурний режим в квартирах не змінюється, – зазначив головний інженер «Тернопільміськтеплокомуненерго Віталій Грубенюк.

 

У решти тернополян, які проживають на вулиці 15 квітня, Київська, Стуса Лепкого і Куліша теплопостачання припинилося у зв’язку з аварійною ситуації на котельні, що на вулиці Київська. Тепер, у «Тернопільміськтеплокомуненерго кажуть» усе залагоджено і тепло в квартири тернополян незабаром повернеться.

 

 

 

Попередня стаття

За домашнє насильство загрожує кримінальна відповідальність

Наступна стаття

«Добровільно не відмовляємось», – тернополяни про інтернет (Відео)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.