У Чорткові музей поверне жінці бойові нагороди, які належали її батькові

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Рішенням Тернопільського апеляційного суду задоволено позовні вимоги Наталі Я. про повернення їй бойових орденів та медалей батька, Красненка В.Г., отриманих нею у спадок.

 

В обґрунтуванні позовних вимог позивачка зазначила, що у травні-червні 1990 року після смерті батька, ветерана війни та праці Красненка В.Г., її мати передала Чортківському районному краєзнавчого музею 14 бойових орденів і медалей батька для проведення експозиції.

 

У процесі розгляду апеляційної справи судовою колегію встановлено ряд порушень музейною установою Законів «Про музеї та музейну справу», «Про державні нагороди України», чинних на той час урядових постанов та інструкційТакі обставини дають підстави прийти до висновку, що Чортківський районний краєзнавчий музей мав право використовувати передані речі тільки для експонування, але не зараховувати до Музейного фонду держави.

 

Враховуючи наведені обставини та відсутність у Законі «Про державні нагороди України» заборони повертати передані музею на тимчасове зберігання ордени та медалі суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що спірні нагороди та документи до них, видані Красненку В.Г., підлягають поверненню його дочці, Наталі Я. Прес-служба Тернопільського апеляційного суду.

Людмила Маліброда

Людмила Маліброда

Журналіст

Попередня стаття

У Білій неподалік Тернополя чоловіку прострелили голову

Наступна стаття

Вбивство у Білій: тіло знайомого затриманий протягнув 30 метрів у напрямку лісу, а рушницю заховав (Оновлено)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України. Інформація, яку публікує “МедіаТОР” і сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.

Матеріали з позначкою «Територія Розвитку” публікуються на правах реклами та відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.