Зарплати сімейних лікарів на Тернопільщині зросли до двадцяти тисяч грн

Проект TERNOPILTIME

Понад двадцять два мільйони громадян України обрали свого лікаря первинної ланки. Про це свідчить кількість підписаних декларацій в системі eHeath. Зареєстровано більше 13,5 млн оплачуваних декларацій. Це декларації в закладах, з якими Національна служба здоров’я України уклала договір.

 

На Тернопільщині близько 70% жителів підписали угоди із сімейними лікарями, повідомив начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук. Зарплати лікарів, які набрали потрібну кількість пацієнтів, збільшилися у декілька разів. Нині в середньому сімейний лікар на Тернопільщині отримує близько двадцяти тисяч гривень. А найвища зарплата такого фахівця в нашому регіоні – 25 тисяч гривень.

 

«Кількість підписаних декларацій говорить про, що жителів області підтримують реформу системи охорони здоров’я. Всі лікувальні заклади первинної медичної допомоги переформовані у некомерційні прибуткові підприємства, які мають можливість укладати угоди з Національною службою здоров’я України. Відтак близько половини таких закладів працюють в іншій моделі. Вони отримали більше фінансування, зокрема на кожну людину, яка підписала угоду із сімейним лікарем, виділяється 370 грн. Можу сказати, що фінансування на первинну ланку збільшилося у два, а то й три рази», – пояснює Володимир Богайчук.

 

Втім, чимало сімейних лікарів на Тернопільщині не набрали 1800 пацієнтів. Відтак їхні виплати залишаються на низькому рівні.

Вікторія Неборак

Попередня стаття

Чи готова людина одягнути погони – психологи силових структур встановлять за 15 хв (Відео)

Наступна стаття

«Прибиральників також треба», – тернополяни про здобуття вищої освіти (Відео)

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

© МедіаТОР Усі права дотримано. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", інформація, яку публікує сайт mediator.te.ua, є власністю ТОВ “Інформаційне агентство “МедіаТОР”

Під час цитування інформації посилання на МедіаТОР обов'язкове. Допускається цитування матеріалів сайту mediator.te.ua без отримання попередньої згоди, але в обсязі не більше одного абзацу та з обов’язковим прямим, відкритим для пошукових систем гіперпосиланням mediator.te.ua не нижче, ніж у другому абзаці тексту.